Reklāma

Daba jeb Dievišķā griba kaut kur dziļi cilvēka organismā ir ielikusi mehānismu, kas skaita viņam atvēlēto dzīves laiku. Vai šā pulksteņa gaitu iespējams palēnināt, apturēt, pagriezt atpakaļ?

Atbildi uz šo jautājumu meklējuši daudzi. Teikt, ka tā jau ir atrasta, būtu vēlamo uzdot par reālo. Tomēr perspektīvas, kas iezīmējušās meklējumu procesā, ir visai intriģējošas un vilinošas…

Rozas Faronas fenomens
roza

Roza Farona dzimusi 1896. gada 29. maijā. Krietni pārsniegusi simt gadu vecumu, viņa joprojām saglabājusi jaunas meitenes augumu, turklāt Roza ne tikai nenoveco, bet, gluži otrādi, ar katru gadu izskatās arvien jaunāka. Apjukušie ārsti visādi centās atklāt krāpšanu, taču bez panākumiem. Roza nekad dzīvē nav izmantojusi ne kosmētiku, ne plastisko ķirurģiju, taču viņa izskatās vismaz 70 (!) gadu jaunāka par savu patieso vecumu. Arī viņas atmiņa ir perfekta un prāts – skaidrs.

Reklāma

Fotogrāfijā, kur Roza redzama savu mazbērnu, mazmazbērnu un 16 mazmazmazbērnu ielenkumā, viņa izskatās pat jaunāka par savu 30 gadu veco mazmazmeitu. Ārstu veiktās aknu, sirds un arteriālā spiediena pārbaudes liecināja, ka visi orgānu parametri ir gluži kā jaunai meitenei. Turklāt tie ir pat labāki par tiem rādījumiem, kādi bija 1960. gadā, kad Rozai kāda nenozīmīga iemesla dēļ tika veikta medicīniskā izmeklēšana.

Itāliešu gerontoloģijas speciālists doktors Graza atzīstas, ka šīs ir pats mīklainākais fenomens, ar kādu viņam nācies saskarties. Cerot atrast tam skaidrojumu Rozas ģenētikā, viņš nolēma unikālo sievieti ilgstoši novērot, taču pagaidām var tikai noplātīt rokas. Bet pati Roza, kas dažādu speciālistu vidū radījusi milzu apjukumu, savu fenomenu izskaidro ar dievišķo gribu un atzīstas, ka nekad neko ilga mūža saglabāšanai nav darījusi. Uzturā lieto visu, kas garšo, smēķē, arī vīnu mēdz iedzert vairāk, nekā vajadzētu. Vienīgais, kas viņu ilgāku laiku satraucis, – bailes palikt grūtai, jo, viņasprāt, dzemdēt bērnu, kad jau pāri simtam, būtu neapdomīgi un pat smieklīgi.

Taču mēdz būt arī absolūti pretēji gadījumi. Tā, piemēram, 1988. gada sākumā Šanhajas mediķi reģistrēja visas priekšlaicīgas novecošanās pazīmes sešus gadus vecam zēnam, kas bija dzimis pilnīgi veseliem vecākiem. Bērna augums bija nepilnus 70 centimetrus, bet svars – tikai pieci kilogrami. Divu gadu vecumā viņam sejā sāka parādīties rievas un izkrist mati. Jāpiebilst, ka pāris gadu iepriekš ar šo pašu slimību nomira zēna vecākā māsa. Kā liecina statistika, kopumā dažādās valstīs reģistrēti vairāk nekā 200 priekšlaicīgas novecošanas gadījumu, kas tiek saukta par progeriju.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu