Ekrānuzņēmums
Reklāma

Talantīgā dzejniece Amanda Aizpuriete aizgāja mūžībā 67 gadu vecumā, un atvadīšanās no viņas notika 25. oktobrī Rīgas krematorijā. Viņas dēls Aksels Hiršs izdevumam “Privātā Dzīve” atklāj literātes skumīgos nāves apstākļus.

“Pamodos, un viņa gulēja mirusi uz grīdas rokas stiepiena attālumā. Savā istabiņā Dubultu rakstnieku namā. Es nepiegriezu vērību tam, ka viņa atrodas uz grīdas – es tomēr diezgan ilgi ar viņu esmu dzīvojis, un zinu, cik ļoti viņa mīl/mīlēja šos teatrālos trikus.
Un es aizgāju pēc cigaretēm. Atpakaļ nākot, es sajutu trauksmi – nu, tā arī man nav sveša, bet šoreiz bija kaut kā baisi traki. Es stāvēju uz ielas, pīpēju vienu pēc otras. Tad iespēru sev no iekšienes un liku ātrā solī atgriezties. Ieraugot viņu tur atkal, es jau visu sapratu. Bet tāpat purināju, protams,” žurnālā saka Hiršs.

Reklāma

Hiršs ir pateicīgs savām māsām un citiem tuviem cilvēkiem, kas palīdzējuši smagajā brīdī: “Viens es būtu sajucis prātā, par to pat šaubu nav. Un es zinu, ka māte lasa manus ierakstus – arī tur –, tāpēc es gribu pateikti to, ko Tu tāpat ļoti labi zini. Es ļoti mīlu Tevi. Es Tevi ļoti, ļoti mīlu.”

kad rāmi plūstošais laiks pārvēršas karalaikā
debesis atveras
lai pietiktu vietas dvēselēm
zeme atveras miesām un pelniem
uguns atveras izmisumam
dziļumi atveras mums

(No A. Aizpurietes bloga draugiem.lv 14.10.2023.)

Kā vēsta “Privātā Dzīve”, pēdējās nedēļas Amanda vadīja istabiņā Rakstnieku mājā Dubultos. Pēc atvadu pasākuma vairāki rakstnieki un dzejnieki devās turp, lai kopā atminētos Amandu. Viņi no rozēm izveidoja arī simbolisku Amandas rožu ceļu līdz jūrai, kur krastā izvietots piemineklis citai izcilai dzejniecei Aspazijai.Amanda Aizpuriete bija dzejniece, prozaiķe, atdzejotāja un tulkotāja, divu meitu un divu dēlu māte, vecmāmiņa diviem mazbērniem. Klajā nākuši 10 viņas dzejoļu krājumi un romāns. Viņa ir iztulkojusi ap 40 romānu no angļu, vācu un krievu valodas, atdzejojusi no vācu, krievu, ukraiņu un angļu valodas. Saņēmusi vairākas nozīmīgas balvas.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

“Mana vientulība sasniegusi apogeju.” Mūžībā devusies dzejniece Amanda Aizpuriete

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu