Ekrānuzņēmums
Reklāma

Metjū Perijs, iemīļotais aktieris, kurš seriālā “Draugi” atveidoja Čendleru Bingu, ir miris. Viņam bija 54 gadi.

Losandželosas policija izmeklē Perija nāvi, CNN pavēstīja avots tiesībsargājošajās iestādēs. Pašlaik nav aizdomu par vardarbīgu rīcību, norādīja avots, tomēr Losandželosas policijas departamenta laupīšanu un slepkavību nodaļa turpina izmeklēt šo incidentu.

Perijs sestdien nomira acīmredzamā noslīkšanas negadījumā savās mājās Losandželosā, vēsta laikraksts “Los Angeles Times”, atsaucoties uz avotiem tiesībsargājošajās iestādēs.
Reklāma

“Mēs esam satriekti par mūsu dārgā drauga Metjū Perija nāvi. Metjū bija neticami talantīgs aktieris un neatņemama “Warner Bros Television Group” ģimenes daļa,” teikts kompānijas paziņojumā CNN. “Viņa komēdijas ģēnija ietekme bija jūtama visā pasaulē, un viņa mantojums dzīvos daudzu cilvēku sirdīs. Šī ir sirdi plosoša diena, un mēs izsakām līdzjūtību viņa ģimenei, tuviniekiem un visiem viņa uzticīgajiem faniem.”

Losandželosas Ugunsdzēsības departamenta pārstāvis Braiens Hamfrijs CNN pavēstīja, ka plkst. 16.07 tika saņemts izsaukums uz neatliekamu glābšanas darbu ūdenī. Hamfrijs sacīja, ka nav skaidrs, kāda ūdenstilpe tā bija.

Perijs dzimis Viljamsstaunā, Masačūsetsas štatā, aktiera un žurnālistes ģimenē, bet pēc vecāku šķiršanās bērnībā devās dzīvot pie mātes uz Otavu, Kanādā.Pieaugot Perijs aizrāvās ar tenisu un kļuva par Kanādas augstākā ranga tenisistu. Tāpat kā tēvs, arī jaunākais Perijs sāka interesēties par aktiermākslu pēc tam, kad pusaudža gados pārcēlās uz Losandželosu, lai dzīvotu kopā ar tēvu.

Pirmā Perija loma bija neliela loma drāmā “240-Robert” 1979. gadā. Turpinājumā viņš piedalījās arī citās lomās, tostarp seriālos “Charles in Charge”, “Silver Spoons” un “The Tracey Ullman Show”.

Pirmo lomu filmā viņš atveidoja vēl vidusskolā, spēlējot kopā ar Riveru Fīniksu 1988. gada filmā “Nakts Džimija Rīdona dzīvē”. Gadu pirms filmas iznākšanas Perijs filmējās sitkomā “Second Chances” (vēlāk pārdēvēts par “Boys Will Be Boys”) par vīrieti, kurš nomirst un atgriežas uz zemes, lai kļūtu par mentoru savam jaunākajam es, kuru spēlēja Perijs.
Seriāls neatrada savu skatītāju loku, taču Perijs turpināja filmēties arvien nozīmīgākās lomās TV projektos, tostarp “Growing Pains”, “Who’s The Boss” un “Beverly Hills, 90210”.

Taču 1994. gadā Perijs kļuva slavens, kad seriālā “Draugi” (“Friends”) atveidoja laipno un sarkastisko Čendleru.

Šī savdabīgā loma 2002. gadā viņam nodrošināja “Emmy” nomināciju. Viņam bija arī četras citas nominācijas prestižajai TV aktiermākslas balvai, tostarp divas par Džo Kvinsija lomu seriālā “The West Wing”.

Ekrānuzņēmums

Seriālā “Draugi” Perijs spēlēja kopā ar Kortniju Koksu, Metu Leblanku, Deividu Švimmeru, Dženiferu Anistoni un Lisu Kudrovu komēdijā par Ņujorkā dzīvojošu draugu kompāniju.Grupa kļuva par NBC nepārspējamo “Must-See TV” seriāla sastāvdaļu, gūstot tādu slavu, kāda televīzijā vai citur reti kad ir pieredzēta.

Ārpus ekrāna aktieri kļuva tikpat tuvi kā viņu seriāla varoņi, un, kā zināms, kopīgi vienojās, lai kļūtu par vieniem no vislabāk atalgotajiem tā laika televīzijas seriālu aktieriem.

Seriāls palīdzēja nostiprināt Perija karjeru, un drīz vien viņš ieguva lomas uz lielā ekrāna 1997. gada filmā “Fools Rush In”, 1998. gadā “Almost Heroes” un 2000. gadā “The Whole Nine Yards”.

Lai gan “Draugi” bija viņa pazīstamākais seriāls, Perijs filmējās arī filmās “Studio 60 on the Sunset Strip”, “Sunshine kungs” un “The Odd Couple”.

2022. gada novembrī viņš publicēja memuārus ar nosaukumu “Draugi, mīlnieki un lielā briesmīgā lieta: memuāri”. Tajā Perijs atklāja, ka 49 gadu vecumā viņa opioīdu lietošana noveda pie resnās zarnas plīsuma. Viņš rakstīja, ka ārsti viņam deva divus procentus izdzīvošanas izredžu, un viņš divas nedēļas atradās komā, pēc tam vēl vairākus mēnešus pavadīja slimnīcā.

Aktierim bija nepieciešamas 14 operācijas, lai novērstu visus vēdera dobuma bojājumus, un viņš atzina, ka gadu gaitā 15 reizes devies uz rehabilitācijas iestādēm, cerot atbrīvoties no narkotiku atkarības.

“Tas, kas mani visvairāk pārsteidz, ir mana izturība,” viņš pagājušajā gadā teica žurnālam People, atsaucoties uz grāmatu. “Tas, kā es spēju atgūties no visām šīm mocībām un šausmām. Vēloties izstāstīt šo stāstu, lai gan ir mazliet biedējoši izstāstīt visus savus noslēpumus grāmatā, es neko neslēpu. Tur ir viss.”

Perijs atklāti pastāstīja par savām cīņām ar atkarībām, ar kurām viņš cīnījās pat karjeras uzplaukuma laikā.

“Es lietoju 55 vikodīnus dienā, es svēru 128 mārciņas, es piedalījos seriālā “Draugi”, kuru skatījās 30 miljoni cilvēku – un tāpēc es nevaru skatīties šo seriālu, jo biju nežēlīgi tievs,” Perijs teica intervijā CBC pagājušajā gadā. “Es šovu neskatījos un neesmu skatījies, jo es varētu teikt: “Dzeršana, opiāti, dzeršana, kokaīns,” viņš teica. “Es varēju noteikt sezonu pēc sezonas, pēc tā, kā es izskatījos. Tāpēc es negribu to skatīties, jo to es redzu.”

Perijs 2018. gadā sāka satikties ar literatūras menedžeri Molliju Hurvicu, un 2020. gadā pāris saderinājās. Viņi pārtrauca saderināšanos 2021. gadā, un Perija toreiz savā paziņojumā sacīja: “Dažreiz lietas vienkārši nesanāk, un šī ir viena no tām. Es novēlu Mollijai visu to labāko.”Seriāla “Draugi” verificētais “Instagram” konts sestdienas vakarā publicēja sirsnīgu veltījumu Perijam, rakstot: “Mēs esam sagrauti, uzzinot par Metjū Perija aiziešanu. Viņš bija patiesa dāvana mums visiem.”

Megija Vīlere, kura seriālā spēlēja Čendlera draudzeni Dženisu, rakstīja savā “Instagram” kontā: “Kāds zaudējums!”.

“Pasaulei pietrūks tevis, Metjū Perij,” viņa turpināja. “Prieks, ko tu sagādāji tik daudziem savā pārāk īsajā mūžā, dzīvos tālāk. Es jūtos tik ļoti svētīta par katru mūsu kopīgo radošo mirkli.”

Selma Blēra, kas arī piedalījās seriālā “Draugi”, savā “Instagram” vietnē Periju nosauca par savu “vecāko draugu “. “Mēs visi mīlējām Metjū Periju, un es īpaši. Katru dienu. Es viņu mīlēju bez nosacījumiem. Un viņš mani. Un es esmu salauzta. Ar salauztu sirdi. Saldus sapņus, Metij.”Maikls Rapaports, kurš spēlēja Gariju četrās seriāla epizodēs, vietnē X (agrāk Twitter) rakstīja, ka Perijs bija “vienmēr tik jauks, foršs, mierīgs un talantīgs”. Viņš piebilda: “Tu esi daļa no Amerikas kultūras un dzīvosi mūžīgi.”

Periju pārdzīvoja viņa vecāki.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Mūžībā ļoti pāragri aizgājis “Troņu spēles” aktieris

Aizsaulē aizgājis talantīgs, bet atkarību mākts Holivudas aktieris

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu