Ekrānuzņēmums
Reklāma

Talantīgais, bet atkarību māktais aktieris Toms Saizmors miris pēc tam, kad viņa ģimene pieņēma lēmumu atslēgt dzīvības uzturēšanas aparatūru Losandželosas slimnīcā.

Saizmors pirms notiesāšanas par vardarbību ģimenē filmējies tādās filmās kā “Glābjot ierindnieku Raienu”, “Dabiski dzimuši slepkavas”, “Īsta romantika” un “Pērļu osta”.

Aktieris nomira piektdien pēc tam, kad viņa ģimene pieņēma lēmumu atvienot viņu no dzīvības uzturēšanas aparāta Losandželosas slimnīcā.

“Ar lielām skumjām un bēdām man ir jāpaziņo, ka aktieris Tomass Edvards Saizmors 61 gada vecumā šodien mierīgi nomira miegā slimnīcā,” paziņojumā izdevumam “Rolling Stone” norādīja viņa menedžeris Čārlzs Lago. “Viņa brālis Pols un dvīņi Džeidens un Džegers bija viņam blakus.”

Reklāma

“Es esmu dziļi apbēdināts par mana lielā brāļa Toma zaudējumu,” teica Pols Saizmors. “Viņš bija lielāks par dzīvi. Viņš ir ietekmējis manu dzīvi vairāk nekā jebkurš cits, ko es pazīstu. Viņš bija talantīgs, mīlošs, devīgs un spēja bezgalīgi izklaidēt ar savu asprātību un stāstnieka spējām. Es esmu sagrauts, ka viņš aizgāja, un man viņa vienmēr pietrūks.”

Aktieris tika atrasts bezsamaņā pēc smadzeņu aneirismas plīsuma, ko izraisīja insults, savās mājās Losandželosā 19. februāra agrā rītā. Pēc sabrukuma viņš tika pārvests uz slimnīcu, kur palika kritiskā stāvoklī – komā. Viņa pārstāvis 27. februārī apstiprināja, ka viņa ģimene “lemj par viņa dzīves beigām” un ka ārsti paziņojuši, ka nav izredžu atveseļoties.

Pēc īsas lomas Olivera Stouna 1989. gada pret karu vērstajā filmā “Dzimis 4. jūlijā” Saizmors šķietami sasniedza slavas virsotni Holivudā vienas nakts laikā: gada laikā viņš spēlēja kopā ar Robertu De Niro filmā “Guilty by Suspicion”, Vilemu Defo filmā “Flight of the Intruder” un spēlēja ļaundari 1991. gada baikeru filmā “Harley Davidson and the Marlboro Man”.
Tikai deviņdesmitajos gados un tūkstošgades mijā Detroitā dzimušo aktieri un viņa unikālo, biedējošo klātbūtni uz lielā ekrāna izmantoja tādi pasaulslaveni kā Tonijs Skots (True Romance, Enemy of the State), Stīvens Spīlbergs (Saving Private Ryan), Ridlijs Skots (Blackhawk Down), Martins Skorsēze (Bringinging Out the Dead), Ketrina Bigelova (Blue Steel, Point Break, Strange Days), Maikls Manns (Heat) un Maikls Beja (Pearl Harbor).

Pēc tam, kad Saizmors nostiprinājās kā otrā plāna aktieris kinematogrāfistu elitē, viņš ieguva galveno lomu 1997. gada šausmu filmā “The Relic un atveidoja gan Džonu Goti, gan beisbola zvaigzni Pitu Rouzu attiecīgi televīzijas biogrāfiskajās filmās “Witness to the Mob un Hustle”. Aktieris arī atveidoja Sonija Foreli tēlu kulta videospēlē “Grand Theft Auto: Vice City” (2002).Tomēr Saizmora problēmas ar narkotiskajām vielām – viņš apgalvoja, ka kopš pusaudža gadiem ir bijis atkarīgs no narkotikām – galu galā apturēja viņa daudzsološo karjeru. Lejupslīde sākās 2003. gadā, kad viņš tika notiesāts par vardarbību ģimenē pret savu toreizējo draudzeni, Holivudas eskorta karalieni Heidiju Fleisu. Saizmors pavadīja septiņus mēnešus cietumā un vēl četrus mēnešus narkomānu rehabilitācijas centrā pēc tam, kad, būdams nosacīti atbrīvots no soda, atkārtoti izgāja narkotiku testus.

Saizmora problēmas ar heroīnu un metamfetamīnu turpinājās 2000. gados, un viņa mēģinājumi izbeigt atkarību bija 2007. gada dokumentālā seriāla “Shooting Sizemore” uzmanības centrā. Trīs gadus vēlāk Sizemors piedalījās VH1 realitātes seriālos “Celebrity Rehab” un “Celebrity Rehab: Sober House”, un pēdējā no tiem viņš atkal satikās ar Fleisu pēc tam, kad beidzās aizlieguma termiņš par tuvošanos viņai.

Pēdējās divās desmitgadēs Saizmors lielākoties filmējās desmitos tiešraidē uzņemtu filmu, lai gan 2017. gadā viņš atgriezās pie plašas auditorijas, pateicoties lomām filmā “Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House” un Deivida Linča filmā “Twins Peaks Revival”.

Tomēr tajā pašā gadā Saizmors nenoliedza apsūdzības par vardarbību ģimenē, kā arī tika apsūdzēts un iesūdzēts tiesā par uzmākšanos 11 gadus vecai meitenei filmēšanas laukumā 2003. gadā. Tiesvedību galu galā slēdza 2020. gadā bez notiesājoša sprieduma.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Dailes teātra pērlei Olgai Dreģei – 85. FOTO

Vaira Vīķe-Freiberga pārcietusi nopietnu operāciju

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu