Foto - Pixabay
Reklāma

Lifta laikā mēs parasti skatāmies spogulī, lai pielabotu savu grimu vai frizūru. Taču tikai retais aizdomājas, kāpēc tas tur atrodas. Ja jūs domājat, ka šāda detaļa liftā ir tikai skaistuma dēļ vai lai izvairītos no garlaicības, jūs maldāties.

Pastāv viens psiholoģijā balstīts pieņēmums: kad cilvēks redz sevi atspulgā, iedarbojas iekšējs atturēšanas mehānisms – vandālisms kabīnē tiek izdarīts daudz retāk. Cilvēki redz sevi un zemapziņā nolemj uzvesties pieklājīgāk. Taču tas ir tikai pieņēmums, patiesie iemesli ir daudz nopietnāki. Par to lasiet tālāk rakstā.

Kāpēc lifta spogulī: 3 galvenie iemesli

XXI gadsimtā ir grūti iedomāties augstceltnes bez liftiem, taču tikai retais aizdomājas, kāpēc tajās ir uzstādīti spoguļi. Tam ir trīs izskaidrojumi.

Reklāma

Klaustrofobijas pārvarēšana

Daudzi no mums liftā jūtas klaustrofobiski. Telpas trūkums, svaiga gaisa trūkums vai nespēja izprast, kā darbojas mehānisms, var izraisīt sirdsklauves sirdsklauves, trauksmi un veselības traucējumus.

Ja kabīnē ir tāds priekšmets kā spogulis, šo problēmu var viegli novērst. Šis dekoratīvais elements rada plašākas telpas sajūtu, tādējādi mazinot trauksmi.

Kad cilvēks skatās uz savu atspulgu, viņam neviļus rodas sajūta, ka viņš šeit nav viens pats. Atgādinām, ka aptuveni 10% pasaules iedzīvotāju cieš no klaustrofobijas (bailēm no slēgtām telpām).
Palīdzība cilvēkiem ar invaliditāti

Bieži vien lifts ir pārāk mazs cilvēkam ar kustību traucējumiem. Spogulis palīdz cilvēkiem ar invaliditāti drošāk iekāpt liftā un izkāpt no tā. Skatoties uz savu atspulgu, ir vieglāk apgriezt ratiņkrēslu.

Drošības sajūta

Agrāk pat mājās, kas aprīkotas ar liftu, cilvēkiem nepatika tērēt laiku, jo viņi pārvietojās pārāk lēni. Šī iemesla dēļ liftos tika uzstādīti pirmie spoguļi. Pasažieri varēja aplūkot sevi vai savus kaimiņus. Tādējādi brauciena laiks šķita ātrāks.

Turklāt spoguļi radīja papildu drošības sajūtu, kad kaimiņš izrādījās svešinieks. Tas ļauj vieglāk kontrolēt svešinieku kustības. Spoguļa klātbūtne pozitīvi ietekmē pasažierus un veicina uzvedības normu ievērošanu.Lifta gaidīšana

Mūsdienās spoguļi liftu kabīnēs tiek uzstādīti standarta kārtībā, jau no rūpnīcas. Tas tiek darīts arī modernizējot vecās kabīnes. Un saskaņā ar noteikumiem papildus skrūvēm spogulis ir papildus jānostiprina ar hermētiķi vai abpusēji līmlenti. Šāda ir aizsardzība pret spoguļa lauskām.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

VIDEO: Purvciemā uz ielas “publisks baseins”. Kas par to atbildīgs?

Kurām zodiaka zīmēm nauda ierakstīta zvaigznēs, bet kurām tā nav tik svarīga?

Laime un veiksme: tautas ticējumi, kas sola labus jaunumus!

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu