Foto - Pixabay
Reklāma

Gultas veļas gludināšana, kā izrādās, ne tikai aizņem daudz laika, bet arī var būtiski ietekmēt miega kvalitāti.

Ikdienas dzīves organizācija laika gaitā mainās, tāpēc saimnieces pārskata savus uzskatus par dažiem procesiem, piemēram, gultas veļas gludināšanu. Izpratīsim sīkāk, vai ir iespējams negludināt gultas veļu.

Kā gludināt gultas veļu?

Šim procesam ir gan plusi, gan mīnusi. No acīmredzamajiem plusiem tā ir estētika. Pedantiskiem cilvēkiem ir svarīgi redzēt perfekti izgludinātu veļu. Tomēr gludināšanas process ir ļoti laikietilpīgs, un audums miega laikā tāpat saburzās. Tāpēc mājsaimnieces ir sapratušas, ka gultasveļa nav jāgludina.
Kāpēc gultas veļu nedrīkst gludināt?

Reklāma

Jebkuriem audumiem gludināšanas laikā samazinās hidroskopiskā funkcija, tāpēc tie sliktāk uzsūc mitrumu. Miegs tiks traucēts, jo audums vairs nespēs nodrošināt normālu ķermeņa temperatūras režīmu.

Ir vēl viens fakts, kāpēc nav ieteicams gludināt gultas veļu. Runa ir par to, ka gludināšanas procesā uzkrājas statiskā elektrība. Daudziem cilvēkiem gulēšana, ietinoties šādā gultasveļā, ir neērta.

Ja krokas jūs pārāk kaitina, ir vairāki veidi, kā izlīdzināt gultasveļu. Lai izvairītos no nevēlamiem burzījumiem, ieteicams žāvēšanas laikā to vienmērīgi pakārt, pirms tam to sakratot.

Turklāt modernās veļasmašīnas bieži vien ir aprīkotas ar žāvēšanas vai gludināšanas režīmiem. Izmantojiet šīs funkcijas, pievienojot kondicionieri vai ūdens mīkstinātāju.

Tātad mēs noskaidrojām, vai pēc mazgāšanas ir nepieciešams gludināt gultas veļu. Tagad – par citām niansēm.Kādu gultas veļu nedrīkst gludināt?

Dabīgiem audumiem pēc mazgāšanas parasti ir vairāk burzījumu nekā sintētiskiem. Tāpēc, ja auduma sastāvā ir sintētika, tas pēc mazgāšanas saglabās taisnu formu.

Kā gludināt gultas veļu?

Vislabāk gludināt veļu uz mīksta gludināmā dēļa. Iestatiet vidēju karstuma iestatījumu un izmantojiet tvaicēšanas funkciju. Tas ir visefektīvākais veids!

Dažiem cilvēkiem ar gludināmo dēli šim procesam nepietiek. Meklējot veidus, kā atvieglot šo procesu, cilvēki dažkārt gludina tieši uz gultas. Tomēr vai ir iespējams gludināt gultas veļu uz gultas? Tas nav ieteicams, jo tādā gultā ievērojami cietīs jūsu miega kvalitāte. Uzkrātā statiskā elektrība jūs kaitinās vēl ilgi pēc šī procesa.

LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!

Kā sterilizēt burkas? Padomi sterilizēšanai sešos dažādos veidos

Kā izmantoti tējas maisiņi var noderēt virtuvē? + Vēl daudzi slavenu pavāru knifiņi

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu