Foto - Pixabay
Reklāma

Mēs tev pastāstīsim, kā nemirt no karstuma uz ielas un kas tev jādara, lai justos labāk.

Laikapstākļi šobrīd nav īpaši draudzīgi – daudzos valsts reģionos termometrs rāda pat 30 grādu karstumu. Nekur nejūties komfortabli – ne mājās, ne darbā, ne uz ielas. Pastāstīsim, kā sevi pasargāt no karstuma un vieglāk to panest.Kā izvairīties no karstuma darbā un mājās

Ir daži vienkārši veidi, kā izvairīties no karstuma telpās, pat ja atrodaties birojā. Šie padomi palīdzēs jums izvairīties no karstuma un ilgāk saglabāt produktivitāti.

Reklāma

Pirms izejat no mājām, apsmidziniet sevi ar smidzinātāju, kas piepildīts ar ūdeni, mitrums iztvaikos, atvēsinot jūsu ķermeni.
Iemērciet rokas aukstā ūdenī – tiklīdz jūsu ķermenis sajutīs vēsumu, jūsu kopējā ķermeņa temperatūra pazemināsies.

Novietojiet ventilatoru pie loga – tas “ievilks” vēsu gaisu no ielas, nevis radīs siltas masas cirkulāciju telpā.

Valkājiet brīvus apģērbus – tā dara beduīni tuksnesī (atstarpes starp apģērbiem rada gaisa cirkulāciju, kas izraisa straujāku sviedru iztvaikošanu).

Pastāv arī unikāla metode, kas palīdz organismam tikt galā ar karstumu, izmantojot uzturu – ēst ēdienu, kas aromatizēts ar kariju.

Pikants ēdiens stimulē svīšanu, kas savukārt paātrina atbrīvošanos no liekā karstuma. Jūsu mērķis ir zaudēt daudz mitruma, un tas palīdz pazemināt ķermeņa temperatūru.

Ko nedarīt karstuma viļņa laikā

Papildus padomiem par to, kā atvēsināties karstumā, šeit atradīsi arī to, ko nevajadzētu darīt, kad ārā ir velnišķīgi karsts:

– jāizvairās iedegt spuldzes – tās izdala papildu siltumu;

– jāizvairās no blīva auduma apģērbiem – tie traucē labu gaisa cirkulāciju;

– elektroierīces ar sildīšanas funkciju – cepeškrāsns, dators, klēpjdators un citas līdzīgas ierīces arī paaugstina gaisa temperatūru;

– trekns un smags ēdiens – tas palēnina gremošanas procesu, organisms tērē vairāk enerģijas gremošanai.

Ja nezināt, ko darīt, ja ir ļoti karsts un sauss, neignorējiet gaisa mitrinātāju klātbūtni. Tā var būt speciāla ierīce vai paštaisīta ierīce. Varat arī pakārt mitru izmazgātu veļu tieši telpā – tas palielinās mitrumu, atvieglos elpošanu un miegu.LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Kāpēc drēbes jāizgriež uz otru pusi pirms likšanas veļas mašīnā? Patiesie iemesli

Nedrīkst! Uzzini, kādi trauki nav liekami mikroviļņu krāsnī

Kā panākt zaļo tomātu nogatavošanos: ļoti vienkārša metode

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu