Foto - Pixabay
Reklāma

Vētrai plosoties Dobeles novadā, nolauzti daudzi koki, nodarīti postījumi mājām un automašīnām, pamatīgi cietis arī Tērvetes dabas parks.

Aculiecinieku uzņemtajā video redzams, kā vētra Kroņaucē lauž kokus.Reklāma

Lielo vētras postījumu dēļ līdz nedēļas nogalei slēgts dabas parks Tērvetē, vēsta LTV Ziņas.

Ļoti spēcīgs negaiss dabas parku sasniedza šodien pirms plkst. 12.00. Negaisa laikā dabas parku postījis spēcīgs vējš, sagāžot kokus, bojājot infrastruktūru, tostarp mazos rūķu namiņus, koka skulpūras u.c.

Pašlaik nodarīto postījumu apmērs neesot apzināts, jo parkā nevarot iekļūt.

Visi cilvēki, tostarp darbinieki, kuri atradās parka teritorijā, ir veiksmīgi no tā izkļuvuši un cietušo neesot.

Dobelē negaisa laikā fiksētas vēja brāzmas 33 m/s, ziņo mūsu kolēģis Toms Bricis LTV Laika ziņas. Toms norāda, ka tas ir viens no lielākajiem vēja ātrumiem, kāds pēdējās desmitgadēs negaisa laikā Latvijā fiksēts.

Dobeles novada Naudītes iedīvotājus pārsteigusi lielgraudu krusa.

Pērkona negaisa ietekmē elektroapgāde traucēta aptuveni 10 tūkstoši klientu, visplašāk Dobeles novadā. “Sadales tīkls” informē, ka notiek darbi pie tā, lai elektroenerģijas piegādi atjaunotu pēc iespējas ātrāk.
Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs valsts rietumu un centrālajā daļā izsludinājis sarkano brīdinājumu par ļoti bīstamu pērkona negaisu un stipru vētru, ļoti lielu krusu, intensīvām lietusgāzēm.

Gaidāmas ekstremāli stipras lietusgāzes ar nokrišņu daudzumu virs 30 mm un krasām vēja brāzmām līdz 30 m/s. Brīdinājums spēkā līdz plkst. 19.00 pirmdienas vakarā.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu