Ekrānuzņēmums
Reklāma

Karalis Čārlzs III un karaliene Kamilla 6. maijā kronēti par britu monarhiem – kronēšanas dienas pasākumi noslēdzās pēcpusdienā, karaļpārim sveicot sanākušos cilvēku tūkstošus.

Uz Bekingemas pils balkona iznāca arī troņmantnieks Velsas princis Viljams ar sievu Katrīnu un trim bērniem. Tāpat uz balkona bija arī Čārlza māsa princese Anna un brālis princis Edvards ar ģimeni.

Reklāma

Par spīti lietum un drēgnajiem laikapstākļiem, tūkstošiem cilvēku bija pulcējušies pie Bakingemas pils, lai sveiktu karali un karalieni.

Uz balkona neiznāca karaļa jaunākais dēls Saseksas hercogs Harijs, kurš bez sievas Meganas un bērniem uz kronēšanu Vestminsteras abatijā ieradās no Losandželosas. Izskanējis, ka drīz pēc svinīgās ceremonijas noslēguma Harijs, kura attiecības ar ģimeni pēdējos gados ir ļoti saspīlētas, devās uz lidostu, lai atgrieztos ASV, kur viņa dēlam Arčijam tiek svinēta ceturtā dzimšanas diena.

Tāpat uz balkona kopā ar ģimeni nebija Čārlza III brāļa Jorkas hercoga Endrū, kurš saistībā ar skandālu par seksuālām attiecībām ar 17 gadus vecu meiteni ir zaudējis militāros titulus un vietu monarhijas oficiālajā hierarhijā.

Lai gan sākotnēji britu armija bija paredzējusi karali sveikt ar 60 lidmašīnu parādi, slikto laikapstākļu dēļ parāde tika krietni samazināta.Karaliskā ģimene uz balkona bija nepilnas desmit minūtes un tad devās atpakaļ pilī. Tomēr pēc mirkļa, skanot ovācijām, karalis un karaliene atgriezās, lai vēlreiz sveiktu sanākušos.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu