Foto - Pixabay
Reklāma

Tuvākajās dienās, iestājoties atkusnim, kusīs ledus sega un sniegs uz tās, kā arī sniegs upju baseinos. Gaidāmi arī nokrišņi slapja sniega un lietus veidā. Palielināsies upju notece, kā arī ūdens līmenis upēs paaugstināsies.

Atkusnim turpinoties, straujākos upju posmos sāks sairt ledus sega. Ledus kļūt neizturīgāks, tas sāks plaisāt un uz tā parādīsies ūdens. Veidosies lāsmeņi, piekrastē – vaļumjoslas, vēsta www.meteo.lv

22. decembrī – pārsvarā apmācies laiks. Daudzviet lietus, austrumos arī slapjš sniegs. Atsevišķos posmos ceļi būs slideni, veidosies arī migla, dūmaka. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, dienvidu vējš, un gan naktī, gan dienā gaisa temperatūra gaidāma +1…+6° robežās.

Rietumu daļas upēs gaidāmais ūdens līmeņa kāpums 0,5…1,6 m, Bārtā un Ventā pat līdz 2 m, maksimumu iestāšanās Kurzemes upēs 24.-29. decembrī. Lielupē un tās baseina upēs gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās par 0,5…1,4 m, maksimuma iestāšanās 26.-31. decembrī.

Reklāma

Gaujā, Salacā un to baseinu upēs gaidāmais ūdens līmeņa kāpums 0,2…1,2 m, maksimums iestāsies 25.-31. decembrī. Daugavā ūdens līmeņa kāpums gaidāms par 0,7…1,2 m. Daugavas baseina upēs ūdens līmenis paaugstināsies par 0,2…1,5 m, maksimums iestāsies 26.-31. decembrī.

Ja upēs veidosies ledus sastrēgumi, ūdens līmeņa kāpums augšpus sastrēgumiem var būt vēl lielāks. Ūdens līmenim paaugstinoties, vairāku upju baseinos var applūst palienes un zemākās vietas, pastāv iespēja, ka gada nogalē būs spēkā brīdinājumi par paaugstinātu ūdens līmeni.

Daugavā pie Piedrujas un Daugavpils-Jersikas posmā ledus sega ar lāsmeņiem, pie Krāslavas un Jēkabpils piesalas un iet reti vai vidēji vižņi.Daugavā pie Zeļķiem ledus sega ar torosiem un pie Pļaviņām ledus sega. Lejpus Piedrujas, Krāslavas, Daugavpils, Vaikuļānu, Jersikas un Jēkabpils novērojumu stacijām ledus sablīvējumi.

Daugavas baseina upēs ledus sega vai ledus sega ar lāsmeņiem. Straujākos posmos gar krastiem piesalas. Lejpus Lenderņas un Lubānas novērojumu stacijām ledus sablīvējumi.

Gaujā ledus sega vai nepilna ledus sega, pie Valmieras iet reti vižņi. Tirzā pie Lejasciema nepilna ledus sega, bet citās Gaujas baseina upēs piesalas gar krastiem. Salacā Mazsalacas-Lagastes posmā gar krastiem piesalas, bet Salacas baseina upēs ledus sega vai nepilna ledus sega.

Lielupē ledus sega vai ledus sega ar lāsmeņiem un lejpus Mežotnei ledus sablīvējums. Lielupes baseina upēs ledus sega, bet Bērzē pie Baložiem gar krastiem piesalas.

Ventas augštecē un vidustecē gar krastiem piesalas, upes lejtecē ledus sega. Citās Kurzemes upēs ledus sega vai ledus sega ar lāsmeņiem, straujākos posmos gar krastiem piesalas.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu