Foto - Pixabay
Reklāma

20. decembrī dienā gaidāms sasalstošs lietus – veidosies ļoti stiprs apledojums, vēsta www.meteo.lv.

Tuvākajā diennaktī gaidāms sasalstošs lietus – naktī veidosies stiprs, bet dienā ļoti stiprs apledojums. Tāpēc šonakt valsts rietumu un centrālajos rajonos spēkā būs dzeltenais brīdinājums, bet 20. decembrī dienā visā Latvijā būs izsludināts oranžais brīdinājums.
Pēc ilgstoša sala perioda, ieplūstot siltākai gaisa masai un pietuvojoties jaunai nokrišņu zonai no rietumiem, jau 20. decembra naktī kopā ar sniegu un slapju sniegu Latvijā gaidāms arī sasalstošs lietus, kas vietām izveidos stipru un pat ļoti stipru apledojumu.

Reklāma

Ceļi un trotuāri būs ļoti slideni, kā arī uz citām virsmām (piemēram, vadiem, koku zariem) veidosies ledus kārtiņa.Apledojums plašās teritorijās traucēs transporta kustību uz ceļiem un dzelzceļiem, gaisa satiksmi, kā arī gājēju pārvietošanos u.c. āra aktivitātes.

Pārvietojoties pa ceļiem, jābūt ļoti uzmanīgam, ir jāieplāno ilgāks laiks ceļam. Apledos arī vadi un koku zari – to svars būtiski pieaugs, un ir risks, ka tie lūzīs.

Sasalstošs lietus ir gaidāms gan otrdien, gan arī naktī uz trešdienu, tomēr trešdien naktī apledojums veidosies jau galvenokārt tikai valsts austrumu rajonos.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

VIDEO: Ievainotas mežacūkas šogad jau piecreiz uzbrukušas medniekam

Katram desmitajam – “plikas” ziemas riepas

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu