Ekrānuzņēmums no Facebook
Reklāma

Sešdesmit astoņu gadu vecumā 31. augustā mūžībā devies leģendārais Rīgas “Dinamo” hokejists Mihails Abalmasovs. Ģimene un draugi no viņ atvadījās 4. augustā.

Deviņas sezonas – no 1975. līdz 1986. gadam – viņš spēlēja PSRS augstākās līgas komandā Rīgas “Dinamo”, kurā 355 spēlēs guva 86 vārtus un veica 40 rezultatīvas piespēles. Slavenā trenera Viktora Tihonova komandā Abalmasovs bija viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem.

Viņš bija uzbrucējs, kurš spēlējis tandēmā ar Helmutu Balderi un citiem leģendāriem Latvijas hokejistiem. Abalmasovs arī saņēmis sporta meistara godu.

Abalmasovu uz Rīgu 1974./1975. gada sezonā uzaicināja Tihonovs. 1977. gadā viņš piedalījās sensacionālajā spēlē, kurā tika sakauts čempionāta vistitulētākais hokeja klubs Maskavas ACSK. Pēc šī mača Tihonovs tika uzaicināts trenēt ACSK.

Reklāma

Vēlāk uzbrucējs trenējās Ēvalda Grabovska un Vladimira Jurzinova vadībā. Hokejista karjeru viņš ir sācis Ustjkamenogorskas komandā “Torpedo”, bet hokeju spēlēja no deviņu gadu vecuma – pirmo reizi uz ledus viņu izlaida vectēvs tālajā 1961. gadā Altaja novada Rubcovskā.

Abalmasova nopelnus Latvijas hokeja attīstībā ir augstu novērtējuši gan sporta līdzjutēji, gan speciālisti, kā arī viņš ir minēts vairākās publikācijās. Piemēram, piezīmes par bijušo uzbrucēju var atrast Rīgas “Dinamo” trenera Ēvalda Grabovska darbā “Hokeja elpas skartie”, Aiņa Ulmaņa grāmatā “Melnās ripas bruņinieki. Latvijas hokeja vēsture”, kā arī Mihaila Šahnazarova romānā “Pa kreisi āmurs, pa labi sirpis”.

Pēc neatkarības atgūšanas Abalmasovs palika Latvijā. Uzbrucējs teju līdz 48 gadu vecumam spēlēja pašmāju augstākajā līgā, pārstāvot “Latvijas Zelts” un “Lido Nafta” komandas.

2021. gada 3. oktobrī Abalmasovam būtu apritējuši 69 gadi.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu