Ekrānuzņēmums no Facebook
Reklāma

Visu tirdzniecības vietu atvēršana varētu būt iespējama, ja diennaktī netiktu reģistrēti vairāk nekā 270 Covid-19 gadījumi, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs pastāstīja LTV raidījumā “Rīta panorāma”.

Valstī pašlaik ik dienu tiek reģistrēti vismaz 850 saslimšanas gadījumi, un tas ir pārāk augsts skaits, lai būtu iespējams atjaunot visu tridzniecības vietu darbību, viņš uzsvēra.

Vairākās pasaules valstīs ir pieņemts konkrēts rādītājs, kas nosaka, kurā brīdī ir iespējams mazināt, piemēram, tirdzniecības ierobežojumus. Ja saslismtības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 200 gadījumus, tad tirdzniecības ierobežojumus ir iespējams atcelt.

Reklāma

Tādējādi Latvijā diennaktī jauno Covid-19 inficēto skaits nedrīkstētu pārsniegt 270. Brīdī, kad vīrusa izplatīšanās būs krasi samazinājusies, līdz noteiktajam rādītājam, var tikt dota iespēja visām tirdzniecības vietām atsākt darbu klātienē.

Epidemiologs skaidroja, ka valstīs, kurās saslimstības rādītāji ir zemāki nekā Latvijā, vēl joprojām pastāv stingri ierobežojumi. Šobrīd pastāv riski inficēties ar jauno Covid-19 paveidu, kas tiek uzskatīts par daudz lipīgāku.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu