Ekrānuzņēmums no Facebook
Reklāma

Bijām vēlējušies pavadīt daļēji kopā Jauno gadu. Vairākas mājsaimniecības plānoja atrasties vienā lielā viesu namā, dziļā mežā. Tajā ir gan vairākas istabiņas, gan koplietošanas telpas. Tā kā ieviesta komandantstunda, plānojām par savu dzīvesvietu atzīmēt šo māju un līdz rītam tajā arī atrasties, lai no plkst. 5:00 varētu doties prom, situāciju, kurā viņam un vairākiem citiem cilvēkiem piespriesti lieli naudas sodi par komandantstundas noteikumu pārkāpšanu, komentē pretrunīgi vērtētais mācītājs Mārcis Jencītis.

Kā zināms, Jencītis jau iepriekš piesaistījis sabiedrības uzmanību ar skaļiem paziņojumiem, tāpat viņa draudzi pametušie cilvēki atzinuši, ka jutuši spiedienu un mēģinājumus viņus morāli ietekmēt.

Jaunā gada naktī likumsargi kādā Siguldas tuvumā esošā viesu namā konstatēja pulcēšanos privātā pasākumā, kur tika svinēts Jaunais gads. Visiem ballītes dalībniekiem piemērots prāvs naudas sods – 500 eiro, bet pasākuma rīkotājam – 2000 eiro.

Pretrunīgi vērtētais Evaņģēliskās kristiešu draudzes “Kristus Pasaulei” mācītājs Mārcis Jencītis sociālajā vietnē “Facebook” atklāj, ka sods piemērots viņam, un klāsta savu redzējumu par notikušo.

Reklāma

ORIĢINĀLO JENCĪŠA IERAKSTU IESPĒJAMS IZLASĪT ŠEIT!

“Lielu neizpratni un neskaidrību rada fakts, ka tikai iepriekšējās dienas pēcpusdienā tika izziņots jaunais likums, kas bija spēkā, bet no rīta vēl nebija publicēts.

Uz ieplānoto vietu devāmies ar vairākām mašīnām un paredzētajā vietā nonācām laika posmā no plkst 21:00-21:40, iekļaujoties jaunā likuma ietvaros par komandantstundu. Policija, it kā zinādama, ieradās precīzi 5 minūtes pēc komandantstundas sākuma – plkst 22:05 ar ieslēgtām bākugunīm ielencot viesu namu, lai neviens ar savu auto nevarētu doties prom bez viņu ziņas.

Ierodoties policijai, mājā tajā brīdī tika sastaptas 11 personas. Svarīgi norādīt, ka dotajā brīdī visas personas atradās norādītajās istabiņās – dažādās telpās, koplietošanas telpā visām (konkrēti trim) personām bija sejas maskas. Bija pieejami dezinfekcijas līdzekļi.

Pirmajā brīdī, protams, visiem bija šoks par lielo policistu skaitu, kurš tuvojās pasākuma dalībnieku skaitam (konkrētajā brīdī bija ieradušās trīs ekipāžas – kopumā 7 policijas darbinieki). Kā vēlāk noskaidrojās, policijas ekipāžas bija gan no vietējā reģiona, gan no attālākiem reģioniem.

Policija lika visiem iznākt no istabiņām un sapulcēties koplietošanas telpā, tādējādi vienlaikus telpā atradās gandrīz 20 cilvēki – ieskaitot pašus policijas darbiniekus. Mājas apskate nenotika mierīgā veidā, jo policisti draudēja uzlauzt istabiņas durvis, izmeklēja skapjus un pat dušas kabīni (kur, protams, neviena nebija).

Mums tika lūgts sniegt paskaidrojumus. Viens policists bija īpaši piekasīgs, jo apšaubīja mūsu apgalvoto, kaunināja par atrašanos telpās un citiem policijas darbiniekiem piedāvāja uzvelt vainu par vēl citiem likuma pantiem, kuri netika pārkāpti. Sniedzām savus paskaidrojumus: vēlējāmies pabūt viesu namā, sagaidot Jauno gadu. Neesam plānojuši braukt kaut kur (jo ir komandantstunda), būsim šeit dažādās telpās un pagalmā.

Policija norādīja, ka, ja šī būtu privātmāja, tad drīkstētu atrasties viena mājsaimniecība katra savā telpā, bet viesnīcā tas tā nedrīkst būt un uz vienu mājsaimniecību ir viena māja nevis viesu nama istabiņa. Vēl policija skaidroja, ka ir kopējās telpas kā tualetes un dušas, kaut gan norādījām, ka šajā mājā ir vairākas telpas ar tualetēm un dušām (kopā veselas trīs). Noslēgumā policija norādīja, ka šeit drīkst palikt viena mājsaimniecība un pārējiem ir jādodas prom.

Mums izdalīja līdzi ņemamus pašapliecinājuma dokumentus, kurus aizpildot varēs droši nokļūt mājās, ja gadījumā mūs pa ceļam apturēs cita policijas ekipāža. Policijas darbinieks arī nosauca savu vārdu, lai varētu atsaukties problēmu gadījumā.

Vēlos norādīt, ka praktiski visi policijas darbinieki bija pieklājīgi un saprotoši. Viņi norādīja, ka ir spiesti strādāt, nevis svinēt mājās ar ģimenēm un ka ne visus uzliktos pienākumus atbalsta, taču viņiem ir jāpilda šie pienākumi un priekšnieku norādījumi. Tomēr izcēlās viens policijas darbinieks, kurš uz jautājumiem par valstī esošo situāciju, atcirta, ka zinot mācītāju un sarunāties nevēlas.

Diemžēl šis darbinieks bija tas, kurš pieņēma lēmumu par soda apmēru.

Uz jautājumu par to, kādēļ ieradās policijas darbinieki, saņēmām atbildi, ka Santa Klauss parūpējās.

Kad policija jau bija devusies prom, policijas priekšnieki bija devuši norādījumu atgriezties un uzrakstīt vēl paskaidrojumu tieši mācītājam. Paskaidrojums arī tika sniegts.

Neilgi pēc pusnakts vairākiem cilvēkiem tika piespriests 500 EUR sods, bet man 2000 EUR. Sods
jāsamaksā mēneša laikā.

Daļa administratīvi sodīto ir bezdarbnieki, pašnodarbinātas personas, kurām liegta strādāšana. Nevienā brīdī neizrādījām pretestību policijas darbiniekiem. Cilvēkiem ar praktiski nekādiem ienākumiem ir grūti nomaksāt pirmās nepieciešamības vajadzības, bet papildus tam vēl būs jāsamaksā sods, kurš pārsniedz ārkārtas stāvoklī vairāku mēnešu laikā nopelnīto naudas summu.

Vienam no cilvēkiem bija nepatīkams gadījums mājupceļā, kad citā vietā policija ignorēja viesu namā sniegto policijas pašapliecinājumu un piesprieda sodu par atrašanos ārpus mājas komandantstundas laikā. Mašīnas vadītājs vairākkārt norādīja, ka policija ir likusi atgriezties un iedevusi pašapliecinājumu.”

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu