Reklāma

18. aprīlī 96 gadu vecumā mūžībā devies aktīvs sabiedriskais darbinieks un bijušais Saeimas deputāts Visvaldis Lācis, liecina nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) politiķu izteiktās līdzjūtības sociālajos tīklos.

Lācis dzimis 1924.gada martā Valmierā. Pamatizglītību ieguvis Rīgas klasiskajā ģimnāzijā, bet 1949.gadā sācis mācības Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā, bet to nav pabeidzis, bet studijas gaitas atsācis 1957.gadā Latvijas Universitātē, lai studētu angļu filoloģiju. 1965.gadā ieguvis Maskavas Valsts pedagoģijas svešvalodu institūta, bakalaura grādu humanitārajās zinātnēs.

Lācis 1943.gadā pēc ģimnāzijas absolvēšanas ticis iesaukts Latviešu leģionā, vēlāk kļuvis par leģiona virsnieka vietnieku. Lācis divas reizes ticis viegli ievainots kaujās Kurzemes cietoksnī.

Reklāma

Līdz ar Trešās atmodas sākšanos Lācis dedzīgi iesaistījies tās norisēs, kļūstot atpazīstams savu publisko runu un rakstu dēļ. 1988.gadā ticis ievēlēts Latvijas Tautas frontes valdē, jo bija Latvijas Nacionālās Neatkarības kustības priekšsēdētājs. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas publicējis vairāk nekā 300 rakstu un 10 grāmatu, galvenokārt par Latvijas vēsturi. Bijis 9. un 10. Saeimas deputāts

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu