Ekrānuzņēmums
Reklāma
Ekrānuzņēmums

Saistībā ar speciālo avioreisu izmantošanu premjerēšanas laikā Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) atkāpsies no ārlietu ministra amata, vēsta LTV ziņas.

To viņš paziņoja ceturtdien, 28. martā, pēc sarunas ar premjeri Eviku Siliņu (“Jaunā Vienotība”), kas ilga aptuveni stundu.

Kariņš atstās amatu no 10. aprīļa, lai 11. aprīlī Saeimā varētu balsot par jaunu ministru. Plašāk viņš šo lēmumu nekomentēja, pēc paziņojuma uz žurnālistu jautājumiem viņš neatbildēja un aizgāja prom.

Reklāma
Siliņa pēc Kariņa paziņojuma medijiem sacīja, ka Kariņš rīkojies kā atbildīgs valstsvīrs, ņemot vērā Ģenerālprokuratūras sākto kriminālprocesu par lidojumiem, un uzņēmies politisko atbildību. Bet Siliņa uzsvēra, ka viņš lidojumus izmantojis tikai un vienīgi, lai aizstāvētu Latvijas intereses, taču, lai noņemtu jebkādu šaubu ēnu, ka viņš varētu kaut kā izmantot situāciju savā labā, ir pieņemts lēmums atstāt amatu.
Premjere atklāja, ka uz tikšanos ar viņu Kariņš jau ieradies ar lūgumu atbalstīt viņa demisiju.

Siliņa skaidroja, ka Kariņš amatu atstās 10. aprīlī, lai Latvija ilgi nepaliktu bez ārlietu ministra. Viņa arī apgalvoja, ka pašlaik partijai vēl neesot kandidatūras uz ārlietu ministra amatu.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu