Reklāma

Fen šui ir ļoti sena ķīniešu mācība, kā apkārtesošo padarīt harmonisku, un viens no tās pamatprincipiem ir pareiza dzīvības enerģijas (ci) izmantošana. Fen šui izmanto dažādiem mērķiem, galvenokārt – veiksmes piesaistīšanai. Savukārt minētie praktiskie ieteikumi palīdzēs uzlabot veselību visiem ģimenes locekļiem.

Patiesībā viss ir daudz vienkāršāk, nekā šķiet, jo, lai izmantotu fen šui praksē, nebūt nav jāiedziļinās mācības būtībā – pilnīgi pietiek ievērot tās rekomendācijas, kuru efektivitāte pārbaudīta vairāku tūkstošu gadu ilgā pieredzē.

Debespuses
Saskaņā ar fen šui mācību veselības sektors atrodas mitekļa (mājas vai dzīvokļa) austrumu daļā (to var noteikt ar parasto kompasu), un pats galvenais ir – ieviest tajā kārtību. Turklāt tas ir arī Koka sektors, tāpēc tajā jānovieto iespējami vairāk koka lietu, dzīvi ziedi un zaļas krāsas interjera detaļas. Šī vieta arī piemērota visam, kas saistās ar Ūdeni: akvārijs, ūdens peizāža, zila un melna apdares krāsa. Sektoru var pastiprināt ar dzērves vai brieža figūriņu vai attēlu, kuri, pēc tradīcijas, nes sevī veselību un ilgu mūžu.

Reklāma

Piecu elementu harmonija
Pēc fen šui mācības, visi dzīves aspekti simboliski var būt pārstāvēti ar pieciem elementiem: Zemi, Metālu, Ūdeni, Uguni un Koku. Ļoti svarīgi, lai tie visi būtu līdzsvarā, jo harmonijas trūkums var izraisīt dažādas slimības. Nav sarežģīti novērst līdzsvara trūkumu: tikai atbilstīgi jāiekārto visa apkārtējā telpa.

Ūdens
fenshui

Pazīmes, kas liecina, ka Ūdens elements nav līdzsvarā:
* problēmas ar nierēm un urīnpūsli;
* bieža urinācija;
* tūskas (šķidruma uzkrāšanās organismā);
* tumši loki un maisiņi zem acīm;
* sāpes muguras lejasdaļā, išiass;
* centrālās nervu sistēmas traucējumi;
* nespēja paciest aukstumu;
* neapmierinātība ar dzīvi.

Līdzsvara trūkuma cēlonis var būt nekārtība, salauztas lietas, nepabeigti darbi, netīrība, sabojātas durvis, kas neveras, un ūdensvada bojājumi visā mājā. Liela izmēra akvāriju vēlams apmainīt pret vairākiem mazākiem, jānovāc gleznas un fotogrāfijas, kurās redzams ūdens, kā arī visi zilas krāsas priekšmeti.

Lai atbrīvotu Ūdens enerģiju, var pamēģināt pievērsties zīmēšanai, dejām vai jebkurai citai nodarbei, kas saistīta ar kustībām un kliedē bailes.

Nieres un muguras lejasdaļa jātur silta. Jāsamazina kafijas lietošana, jāierobežo sāls un jācenšas padzerties tikai tad, kad jūtamas slāpes.

Koks
Pazīmes, kas liecina, ka Koka elements neatrodas līdzsvarā:
* aknu un žultspūšļa kaites;
* problēmas ar acīm;
* kustību koordinācijas traucējumi;
* problēmas ar cīpslām;
* nepietiekami kustīgs mugurkauls;
* krampji, īpaši plecos;
* muskuļu spazmas;
* rūgtuma garša mutē;
* naidīgums, ātrsirdība;
* nepacietība, vājš gara spēks.Māja jāiekārto tā, lai tajā būtu iespējami mazāk liela izmēra lietu, piemēram, smagas mēbeles. Tās jāaizstāj ar vieglākiem un elastīgākiem priekšmetiem. Vairāk laika jāpavada svaigā gaisā, vismaz pāris reižu mēnesī jāizbrauc no pilsētas.

Jāsavalda naids un uzbudinātība, jāiemācās neturēt ļaunu prātu.

Jācenšas nelietot uzturā treknus produktus ar paaugstinātu holesterīna saturu un spirtotos dzērienus, jo tie noslogo aknas. Toties augļus, dārzeņus un graudzāles var lietot neierobežoti.

Uguns
feng-shui-5-elements (3)
Pazīmes, kas liecina, ka Uguns elements neatrodas līdzsvarā:
* sirds-asinsvadu sistēmas slimības;
* sāpes krūšu apvidū;
* bezmiegs;
* runas traucējumi;
* nemiers, aizmāršība;
* paaugstināts jutīgums;
* cietsirdība, nejūtība.

Līdzsvara zuduma cēlonis – pārāk lielais elektroierīču (televizors, mūzikas centrs, dators u. c.) daudzums, pulētas mēbeles, kurās izkropļotā un neskaidrā veidā gluži kā caur karsto gaisu virs ugunskura atspoguļojas priekšmeti, kā arī fotogrāfijas vai gleznas, kurās attēloti sporta vai kauju sižeti. Labāk telpā izvietot dabasskatus un skaistas vāzes.
Vairāk jālasa un jādara tas, kas sagādā patiku. Jāievēro ēdienreizes un jāēd tikai sēdus. Jāatsakās no stimulatoriem, īpaši kafijas un alkohola.

Zeme
Pazīmes, kas liecina, ka Zemes elements neatrodas līdzsvarā:
* kuņģa un aizkuņģa dziedzera kaites;
* problēmas ar imūnsistēmu;
* anēmija;
* hemoroīdi;
* liekais svars vai nepietiekams;
* nepārtrauktas domas par ēdienu;
* pārēšanās;
* nepārtraukts nemiers;
* nespēja koncentrēties.

Lai Zemes sfēra būtu līdzsvarā, jāatbrīvojas no visām lietām, kas vairs nav vajadzīgas. Lieliska izeja šajā gadījumā ir mājas ģenerālā tīrīšana. Jāiztīra telpa, lai enerģijai nebūtu šķēršļu un tā varētu brīvi cirkulēt. Jāparūpējas, lai viesistaba un guļamistaba nebūtu pieblīvētas ar mēbelēm tā, ka nav kur apgriezties. Ja mantu ir pārāk daudz, no kādas daļas jāatbrīvojas.

Jācenšas sevi maksimāli organizēt, jāpabeidz visi iesāktie darbi. Jāiemācās pieņemt dāvanas un citu cilvēku palīdzību ar pateicību, taču vienlaikus neuzskatot sevi par parādnieku. Nav jācenšas kalnus gāzt, jāizvirza viegli sasniedzami mērķi un pašam sevi jāpaslavē par panākumiem. Un noteikti jāpievēršas sportam.

Metāls
Pazīmes, kas norāda, ka Metāla elements neatrodas līdzsvarā:
* problēmas ar plaušām, resno zarnu;
* astma;
* ādas slimības, alerģija;
* skumjas;
* vientulība;
* cinisms.

Cēlonis ir pārāk lielā metāla priekšmetu daudzumā (instrumenti, trauki u. c.). Pats pareizākais – tos novietot skapī, neturēt atklātā vietā. Lai interjerā dominē siltas krāsas un ērtas mēbeles. Pie loga var pakārt oranžus aizkarus (nav vēlams aizrauties ar balto krāsu, to labāk aizstāt ar dzeltenu vai zilu). No sienām jānoņem gleznas ar skumjiem sižetiem, tās jāaizstāj ar tādām, kas izraisa pozitīvas emocijas.

Jāiemācās baudīt dzīvi. Vairāk jāskatās komēdijas. Uzturā akcents liekams uz zaļajiem dārzeņiem un jūraskāpostiem. Bet katru vakaru pirms gulētiešanas viss ķermenis jānorīvē ar mīkstu karstā ūdenī samitrinātu sūkli.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu