Reklāma

Latvijas simt gadu jubilejai tiks kalta monēta pēc Elizabetes Kanderes zīmējuma “Saules mūžu Latvijai!”
Šodien svinīgā pasākumā Latvijas Bankā tika prezentēts Grobiņas novadā dzīvojošās desmit gadu vecās Elizabetes Kanderes darbs. Zīmējums pārtaps Latvijai veltītā kolekcijas monētā, kura tiks izlaista 2018. gadā, kad Latvijas Republika svinēs savu 100 gadu jubileju. Darbā attēlota smaidoša saulīte un uzraksts “Saules mūžu Latvijai!”.

Latvijas Bankas ēkā K.Valdemāra ielā 1B tika atklāta bērnu zīmējumu konkursa “Mana Latvija” darbu izstāde un apbalvoti godalgoto darbu autori.

Latvijas Bankas prezidents, Latvijas Bankas monētu dizaina komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Rimšēvičs, uzrunājot konkursa dalībniekus un viņu vecākus, vēlēja, lai daudzi no konkursa dalībniekiem nākotnē kļūst ne tikai par mākslas studentiem, bet arī papildina monētu mākslinieku saimi. Bērni pierādījuši, ka spēj paveikt ļoti daudz.

“Visvairāk priecē, ka bērni ar saviem konkursa darbiem ir pirmie, kas pa īstam ieskandina Latvijas simtgadi,” sacīja nacionālās bankas prezidents.

Reklāma

Latvijas Bankas monētu dizaina komisijas locekle, māksliniece Sandra Krastiņa akcentēja, ka bērnu darbos galvenā tēma bija Latvija, kas izteikta caur dažādiem tēliem, piemēram, ģimeni, skūpstu, sirdi, valsts robežu, karogu, tautu rakstiem u.c. Īpašais šā gada bērnu zīmējumu konkursā bija lielā digitālās vides ietekme uz autoru darbiem.

Zīmīgā sakritībā uzvarētāju apbalvošanas ceremonija notiek dienā, kad 70 gadu jubileju svin atjaunotās Latvijas Republikas “naudas dizaina tēvs”, Latvijas Bankas monētu dizaina komisijas priekšsēdētāja vietnieks, mākslinieks Laimonis Šēnbergs, kurš ir līdzdarbojies atjaunotās Latvijas naudas zīmju – monētu un banknošu – tapšanā. I. Rimšēvičs, vēlējot jubilāram veselību un darba sparu, akcentēja, ka L. Šēnberga nopelns ir Latvijas monētu izcilība un pasaulē novērtētā augstā kvalitāte.

Uzvaretaji-BZK-2017
Pilns konkursa godalgoto darbu autoru saraksts:

Elizabete Kandere (10 gadu, Grobiņas novads); 1. vietas ieguvēja;
Amanda Dardece (9 gadi, Neretas novads);
Anna Drazdovska (8 gadi, Jūrmala);
Artems Jaremenko (10 gadu, Liepāja);
Daniela Aizupe (8 gadi, Jūrmala);
Elīna Cmokova (5 gadi, Daugavpils);
Elīza Martinsone (9 gadi, Rīga);
Emīlija Marta Skubiņa (7 gadi, Grobiņas novads);
Evelīna Lauma Gailiša (4 gadi, Rīga);
Gustavs Pētersons (11 gadu, Rīga);
Hanna Tantsa (7 gadi, Limbaži);
Katrīna Sušilova (6 gadi, Rīga);
Ketrīna Neifelde (8 gadi, Priekules novads);
Laima Kokina (9 gadi, Vārkavas novads);
Laima Romancāne (12 gadu, Ludza);
Madara Začeste (8 gadi, Rīga);
Natans Ščerbina (9 gadi, Rīga);
Paula Mežale (5 gadi, Liepāja);
Sabīne Pavītola (10 gadu, Ķekavas novads);
Savelijs Tomsons (10 gadu, Salaspils).

Iepriekš jau informējām, ka konkursā tika iesniegts rekordliels darbu skaits. Tajā piedalījās 6 742 bērni ar vairāk nekā 10 000 zīmējumu. Darbus vērtēja Latvijas Bankas monētu dizaina komisija. Konkursa rezultāti publiskoti Latvijas Bankas interneta vietnēs (www.bank.lv un www.naudasskola.lv).

Lai veicinātu bērnu radošumu un zināšanas par Latvijas Republikas vēstures norisēm un mūsdienām, kā arī lai atzīmētu Latvijas Republikas 100 gadu jubileju, Latvijas Banka izsludināja bērnu zīmējumu atklāto konkursu eiro kolekcijas monētas “Mana Latvija” dizaina izstrādei. Konkursā tika aicināti piedalīties bērni, kuri vēl nav sasnieguši 13 gadu vecumu.

Konkursa dalībniekus aicinājām zīmēt monētu kā dāvanu Latvijai 100 gadu jubilejā un atspoguļot tajā savu individuālo Latvijas un Latvijas valsts redzējumu visplašākajā izpratnē. Monētas otrā pusē tiks attēlots Latvijas Republikas lielais valsts ģerbonis.

Šis ir trešais Latvijas Bankas rīkotais bērnu zīmējumu konkurss monētu dizaina jomā. Pirmajā šādā konkursā uzvarēja tolaik 11 gadu vecā ludzāniete Guna Bārbale, un viņas zīmējums 2000. gadā nonāca uz Latvijas monētas UNICEF monētu programmā “Pasaules bērniem”. 2008. gadā par konkursa “Mana sapņu monēta” uzvarētāju kļuva tolaik 6 gadus vecā rīdziniece Emīlija Adumāne ar darbu “Cūciņa”, kas pārtapa kolekcijas monētā. Šajos konkursos tika iesniegti attiecīgi 4 000 un gandrīz 6 600 zīmējumu.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu