Kadrs no video
Reklāma

Sestdien, 19.janvārī, visā pasaulē pareizticīgie atzīmē Epifānijas svētkus, un visspilgtākā šo godu tradīcija ir iegremdēšanās ledainā ūdenī, gūstot svētību, attīrot miesu un garu. Šī rituāls jau vairākus gadus noticis arī Rīgā.

Lielajai ūdens iesvētīšanai Daugavā iepretī Rīgas pilij ir teju 100 gadu vēsture. Pēc krietna pārtraukuma – pirms sešiem gadiem šī tradīcija tika atjaunota. Lai pareizticīgie iegremdētos Daugavas ledainajā ūdenī, iepretim Lielā Kristapa skulptūrai tika izcirsts āliņģis un izveidota īpaša laipa ar pakāpieniem. Tas tika izdarīts arī šoreiz, taču pa nakti ledus konstrukciju salauzis, tāpēc iemērkšanās ūdenī tika atcelta, vēsta LNT Ziņas.

Latvijas Pareizticīgās baznīcas preses dienesta pārstāve Anita Āboliņa norāda: “Daugavā sāka ledus kustēties starp Akmens un Vanšu tiltu, un ledus konstrukciju sabojāja…Mēs konsultējamies, un cilvēku drošība ir pirmajā vietā, tika pieņemts lēmums, ka ūdens iesvētīšana notiks, bet cilvēki Daugavā neiegremdēsies.”

Reklāma

Rituāls tomēr notika, taču bez iegremdēšanās ūdenī. Mācītājs klātesošos ar ūdeni tikai apslacīja. Ticīgie uzskata, ka iegremdēšanās svētītā ūdenī dod īpašas spējas, tāpēc vairums sanākušo atzina, ka ir vīlušies. Lielā ūdens iesvētīšana sestdien norisinājās arī citviet Latvijā.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu