Reklāma

Nevajag gaidīt 31.novembri, lai beidzot nomainītu vasaras riepas pret ziemas sezonai piemērotiem automašīnu apaviem, atgādina “Juglas Auto Centrs” speciālisti.

Ērtākais veids, kā mainīt riepas, protams, ir darīt to servisā, kas piedāvā arī uzglabāšanas pakalpojumus.

Tad pavasarī atliks vien atbraukt pie sava meistara un ziemas riepas atstāt glabāšanā līdz nākamajam rudenim! Šķūnīšu, vasarnīcu un garāžu ēra jau krietni sen palikusi pagātnē, un labi vien ir, jo mazāk nākas lasīt policijas ziņas par nozagtām riepām, kas nodara jūtamu skādi auto īpašniekam.

Riepu maiņa jāveic tuvākajās dienās, jo tālu nav novembra beigas – no 1. decembra satiksmē drīkst piedalīties tikai ar transporta līdzekli, kam ir ziemas riepas.

Reklāma

Lai būtu pilnīgi skaidrs, likumā noteikts šādi: “Laikposmā no 1. decembra līdz 1. martam automobilim un autobusam, kura pilna masa nepārsniedz 3,5 t, jābūt aprīkotam ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. Laikposmā no 1. maija līdz 1. oktobrim aizliegts braukt ar transportlīdzekli, kuram ir riepas ar radzēm.”

Administratīvo pārkāpumu kodeksā savukārt noteikts soda apmērs par šo satiksmes noteikumu prasību neievērošanu.

“Par braukšanu laikposmā no 1.decembra līdz 1.martam ar automobili vai autobusu, kura pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas un kurš nav aprīkots ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, —uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam trīsdesmit euro apmērā.”

Tikpat liels naudas sods paredzēts, ja autovadītājs būs pārkāpis prasības attiecībā uz riepām ar radzēm un ar šādu auto satiksmē piedalīsies periodā no 1.maija līdz 1.oktobrim.

jac_jurkalnes

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu