Kadrs no video
Reklāma

“Daudzās valstīs vienmēr atradīsies diena, kurā karavīri soļo pa ielām un rāda savu spēku. Man dažkārt tā liekas kā baiļu izpausme. Cilvēkiem, kuri ir spēcīgi, nav nepieciešams sevi apkarināt ar jebkāda veida visvisādiem ieročiem un brīnumiem. No tāda viedokļa tas Krievijai ir nepieciešams kā zināma kompensācija,” sociālantropologs Roberts Ķīlis apgalvoja RīgaTV 24 raidījuma “TOP5” speciālizlaidumā par 9. maija notikumiem, komentējot Krievijā notikušo militāro parādi.

Ķīlis pieļauj, ka Krieviju pamatīgi iespaidojusi pagājušā gadsimta pieredze, īpaši attiecībās ar Vāciju Otrā pasaules kara laikā: “Ar to Vāciju nav vienkārši, un tur vēl ir, ko skatīties, cik daudz baiļu tas ir atstājis. Es domāju, tās bailes vispār karot vai nepieciešamība bruņoties tikai tāpēc, lai šīs bailes pārvarētu, tas nav bijis mazsvarīgi.”

Līdz ar to Ķīlis šāda veida parādes interpretē kā baiļu projekciju un kompensāciju. “Es to drīzāk redzu kā tādu baiļu hipertrofiju – kad cilvēki, kuriem ir kaut kādi trūkumi, mēģina tos kompensēt ar lielām ārišķībām. Tas ir klasisks, ārišķīgs, manuprāt, baiļu projekcijas piemērs,” sacīja sociālantropologs.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu