Reklāma

Igaunijas policija lūdz Latvijas iedzīvotāju palīdzību sievietes personas noskaidrošanā, kura tiek turēta aizdomās par šī gada martā un oktobrī Igaunijā izdarītiem noziegumiem, kas saistīti ar krāpšanu.

Šī gada martā divas krievu valodā runājušas sievietes izkrāpa Tallinā 88 gadus vecai sievietei 20 000 eiro un 1500 dolārus, piedāvājot iesvētīt ūdeni, kas palīdzēšot pret slimībām. Šī gada oktobrī, izmantojot šādu pašu shēmu, divas sievietes izkrāpa no padzīvojušām sievietēm naudu Tallinā, Narvā un Kohla-Jervē.

Sievietes uzsāka ar saviem upuriem sarunu, uzdodot vienkāršus jautājumus par aptieku un veselību, bet pēc tam viņām izdevās nokļūt arī cietušo dzīvesvietās.

Oktobra sākumā Tallinā sievietes izkrāpa no 91 gadus vecas sievietes 20 000 eiro. Narvā par krāpnieču upuri kļuva 85 gadus veca sieviete, no kuras tika izkrāpti 4000 eiro, bet Kohtla-Jervē tika apkrāpta 77 gadus veca sieviete, kura noziedzīgā nodarījuma rezultātā zaudēja 1850 eiro.

Reklāma

Igaunijas policijai ir pamatotas aizdomas par to, ka visus minētos noziegumus ir izdarījušas vienas un tās pašas personas, kam var būt sakars ar Latviju.

Pēc cietušo aprakstiem viena no sievietēm ir vecumā virs 45 gadiem, apaļīgas miesasbūves, gaišiem matiem, mugurā bija gaiši zilas krāsas virsjaka, bet kājās — tumšas krāsas bikses.

Otra sieviete ir vecumā aptuveni no 35-40 gadiem, tumšiem matiem, agums aptuveni 160 cm. Viņai mugurā bija violetas krāsas pusgarš mētelis un ap kaklu — violeta šalle. Sievietei bija tā dēvētais franču manikīrs ar ziedu rakstu. Pēc cietušo liecībām vienai no sievietēm bijuši auskari ar lieliem, baltas krāsas akmeņiem un gredzens.

Saziņai ar cietušajām abas sievietes izmantoja krievu valodu.

Lūdzam visus, kam ir kāda informācija par fotogrāfijās un videoierakstā redzamajām sievietēm, sazināties ar Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldi, darbadienās no plkst. 8.00-19.00 zvanot uz tālruņa numuru +372 612 3000 (igauņu vai krievu valodā) vai rakstot uz e-pasta adresi ppa@politsei.ee (latviešu, angļu vai krievu valodā).

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu