Reklāma

Kad Rozmarijai Braunai bija septiņi gadi, viņas priekšā parādījies slaids, melnās drēbēs ģērbies gados pavecs vīrietis gariem baltiem matiem. “Es esmu komponists,” viņš teicis meitenei. “Kad tu paaugsies, es atnākšu atkal un nodošu tev savu un savu draugu mūziku.” Toreiz meitenīte neko nesaprata un drīz vien šo vīziju uz daudziem gadiem aizmirsa…

Rozmarija Brauna dzimusi 1916. gada 17. jūlijā Londonā vienkārša elektriķa un apkopējas ģimenē. Tieši virs vecāku dzīvokļa atradās deju zāle. Meietene auga augšstāvā dzirdamo skaņu iespaidā un sapņoja kļūt par dejotāju. Taču tēvs dejošanu par nopietnu profesiju neatzina un kategoriski iebilda pret šo izvēli. Tiesa, lai vismaz nedaudz nomierinātu meitu, viņš piekrita apmaksāt privātstundas klavierspēlē. Apmācības ilga vienu gadu un tika pārtrauktas, jo izrādījās, ka meitene ir absolūti nemuzikāla un nespēja apgūt pat nošu rakstu.

franz-liszt-pianof

Pirmais kontakts
Unikālās spējas atklājās pilnīgi negaidot. Tas notika 1964. gadā, kad, būdama jau atraitne, Rozmarija atzīmēja savu 48. dzimšanas dienu. Šajā viņai liktenīgajā dienā misis Brauna apmeklēja spiritisma nodarbību kādā sieviešu klubā, kur, cenšoties izsaukt uz kontaktu kādu garu, ilgi un neatlaidīgi, bet bez panākumiem tika griezts šķīvītis.

Reklāma

Atgriezusies mājās, Rozmarija apsēdās pie klavierēm un sāka spēlēt, tad pēkšņi sajuta, ka pirksti neklausa. Tie turpināja kustēties, taču pakļaujoties nevis viņas gribai, bet kādai citai varai. Šokētā sieviete izbailēs atrāva rokas no instrumenta. Šajā brīdī viņas galvā ieskanējās nepazīstama balss: “Nebaidies! Tas esmu es, Ferencs Lists. Esmu atnācis, kā to kādreiz apsolīju. Nomierinies, atslābinies un dari to, ko teikšu!” Pēc tam Rozmarija, precīzāk – viņas pirksti paši no sevis stundu spēlēja nepazīstamas melodijas. Bet nākamajā dienā viņsaulē aizgājušais komponists lika viņai sagatavot nošu lapas un sāka diktēt notis, kuras Rozmarija mehāniski pierakstīja.

Kas notika tālāk, lasi nākamajā lapā!

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu