Kadrs no video
Reklāma

“Kāpēc visas “sarkanās līnijas” atduras pret vārdu “Saskaņa”? Es, piemēram, labprāt gribētu dzirdēt partiju viedokli, ko viņi saka, ja par ministru būs jāņem Artuss Kaimiņš. Tad būs “sarkanā līnija” vai nebūs? Kura ministrija viņam būs? Juta Strīķe, Jurašs, kas visus kritizē, nolīdzina līdz ar zemi un pat ar kāju vēl uzsper virsū… Šajā gadījumā “Saskaņa” ir kļuvusi par tādu piedauzības akmeni un vienīgo, par ko jautā,” Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesore Ilga Kreituse sacīja RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu. Priekšvēlēšanu cīņas”.

Kreituse arī norādīja, ka “sarkanās līnijas” tiek gan vilktas, gan dzēstas. Tas noticis jau iepriekš. “Divas reizes līnijas ir vilktas, un divas reizes šīs līnijas ir klusiņām ar dzēšgumiju nodzēstas un stāvoklis izmainīts. Pirmā reize – 7. Saeima, Krištopana valdības apstiprināšana, “Tautas saskaņas partija” ar lepni paceltu galvu iziet no zāles, paziņojot, ka viņi par šādu valdību nebalsos. Rezultāts – slēptais atbalsts tam, kas grib uzvarēt, jo, izejot no zāles, samazina vairākuma skaitu, un Krištopana mazākuma valdība tiek apstiprināta,” atminas Kreituse.

Viņa vērsa uzmanību uz to, ka arī “sarkanā līnija” pret “Saskaņu” jau ir tikusi pārkāpta: “Jāprasa “Vienotībai” un ZZS – kāpēc tad jūs prezidenta vēlēšanās izmantojāt “Saskaņas” balsis? Jo šodien vairāk neviens nevar noliegt, ka Vējoņa kungs ir ievēlēts ar “Saskaņas” palīdzību, jo savādāk balsu proporciju 55:42, kur mēs zinām, ka “Nacionālā apvienība” nebalsoja, iegūt nebija iespējams.”

Reklāma

“Tātad, kad man ir izdevīgi, es klusiņām vienojos. Tad, kad te sludina skaļi un sit pie krūtīm ar kulaku “Nekad, nemūžam!”, atcerieties, ko jūs paši klusiņām darāt un nemelojiet cilvēkiem,” aicināja Kreituse.

Kreituse šādi komentēja Saeimas priekšsēdētājas biedra Gundara Daudzes (ZZS) izteikumus par to, ka viņam nav personīgu iebildumu pret koalīcijas veidošanu starp Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) un partiju “Saskaņa”. Iepriekš raidījumā Daudze sacīja, ka “sarkanās līnijas”, kuras bieži tiek apspriestas sabiedrībā, neeksistē. “”Sarkano līniju” savilkšanas meistars bija Valdis Zatlers. Neatceros nevienu citu, kas būtu publiski pateicis, ka mums ir “sarkanā līnija”,” norādīja ZZS pārstāvis.

Raidījuma viesis žurnālists un publicists Imants Liepiņš piebilda, ka Zatlera “sarkano līniju” bieži atminas nepareizi: “Zatlera “sarkanā līnija” bija tāda, ka “Saskaņa” ir jāņem valdībā. Tikai pēc tam šis te teiciens pagriezās otrādi, un tagad “sarkanā līnija” ir, ka “Saskaņu” neņemt valdībā.”

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu