Reklāma

Pieprasot iebraukšanas maksu pilsētā visu gadu, Jūrmalas pilsētas dome ir pārsniegusi savas pilnvaras, secināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Ministrijā uzskata, ka iebraukšanas maksas paaugstināšana no 2 līdz 3 eiro, kā arī nodevas maksāšanas perioda pagarināšana no pieciem mēnešiem līdz gadam nav pienācīgi apspriesta ar sabiedrību.

Turklāt domes argumentācija, ka šādā veidā plānots novirzīt tranzīta satiksmi ārpus pilsētas, rada juridiskas problēmas.

Reklāma

ides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nosūtījusi vēstuli Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībai ar aicinājumu pārskatīt domes lēmumus paaugstināt nodevu no 2 uz 3 eiro par iebraukšanu pilsētā un pagarināt nodevas piemērošanas periodu no pieciem mēnešiem līdz kalendāram gadam, informēja VARAM.

Ministrs Artūrs Toms Plešs (“Attīstībai/Par”) norāda, ka pašvaldībai vai nu jāatceļ izmaiņas, vai arī jāsniedz pamatojums par tām. Pēdējo, pēc ministra domām, pašvaldība nevarēs izdarīt, jo pamatojuma nav bijis.

Likumā “Par autoceļiem” noteikts, ka valsts un pašvaldību autoceļi, tostarp arī ielas ir lietojamas bez maksas, un pašvaldībām nav dots deleģējums noteikt maksu par pašvaldības ceļu un ielu lietošanu.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu