Foto - RPP
Reklāma

Piektdien, 24. augustā, neilgi pēc pulksten 17.00 Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Bolderājā, kur vietējā pārtikas veikala apsargs bija aizturējis kādu manāmi iereibušu vīrieti. Aizturētais kungs sākotnēji ar bērnu ratiem staigājis pa veikalu, taču vēlāk no tā mēģinājis iznest vairākas preces. Apstākļu pārbaudīšanai uz notikuma vietu norīkota tuvākā Rīgas pašvaldības policijas autopatruļa.

Likumsargi, ierodoties norādītajā pārtikas veikalā, sastapa aprakstam atbilstošu vīrieti, kurš stūma bērnu ratus. Tajos sēdēja aptuveni divus gadus veca meitene. Blakus personām stāvēja arī apsargs, kurš vēlreiz apstiprināja iepriekš sniegto informāciju.

Vīrietis ar bērnu ratiem pavadīts līdz policijas operatīvajam transportlīdzeklim. Kungs kategoriski noliedza veikala darbinieku apgalvojumus par zādzības veikšanu. Vienlaikus viņš likumsargus vairākkārtīgi aicināja uz kautiņu. Policisti lika vīrietim nomierināties un padomāt par savu meitu. Ņemot vērā, ka bērna tēvs bija arī acīmredzamā alkohola reibumā, viņam lūgts nosaukt bērna mātes tālruņa numuru, lai atvasi nodotu viņai.

Vīrietis apgalvoja, ka meitu audzinot viens un kategoriski atteicās nodot jebkādu radinieku kontaktinformāciju. Kungs aicināts pārdomāt savu nostāju, informējot, ka šādā gadījumā atvasi būs jānogādā krīzes centrā.

Reklāma

Sarunas laikā iereibušais vīrietis pēkšņi ar dūrēm nāca virsū vienam no policistiem. Pārkāpējs, pielietojot fizisku spēku, ievietots policijas operatīvā transportlīdzekļa pagaidu aizturēšanas nodalījumā.

Vienlaikus pie likumsargiem vērsās veikala pārstāvis, kurš izlēma par notikušo rakstīt iesniegumu Valsts policijai. Līdz ar to uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas darbinieki, kuriem aizturētais nodots turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

Pēc brīža policistiem izdevās noskaidrot bērna mātes tālruņa numuru. Sieviete sazvanīta un informēta par notikušo. Bērna māte ieradās notikuma vietā un pastāstīja, ka abu kopīgo atvasi notikuma dienā uzticējusi bijušajam vīram. Sieviete skaidroja, ka bērna nodošanas brīdī bijušais dzīvesbiedrs esot bijis skaidrā.

Māte ar meiteni nogādāta dzīvesvietā, kur konstatēti bērnam labvēlīgi dzīves apstākļi.

Rīgas pašvaldības policijas saistībā ar tēva rīcību uzsāka administratīvā pārkāpuma lietu par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Savukārt Valsts policija turpinās darbu saistībā ar veikalā veikto zādzību.

*Attēls no notikuma vietas

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu