Foto - VP
Reklāma

Par spīti ļaundaru centieniem sajaukt pēdas, policijas suns Darvins atrod 101 000 nelegālo cigarešu.

Iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros Valsts policija bija ieguvusi informāciju par privātmāju Rīgā, Bolderājā, kur, iespējams, tiek glabātas nelegālās akcīzes preces.

Svētdien, 26. augustā, ap pulksten 11.00 Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirkņa Bolderājas nodaļas policisti, pieaicinot Valsts policijas kinologu ar suni, ieradās konkrētajā privātmājā, lai veiktu sankcionēto kratīšanu. Ņemot vērā, ka policisti jau iepriekšējo kratīšanu laikā nebija tikuši ielaisti mājoklī, šoreiz durvju piespiedu atvēršanai tika pieaicināti Speciālo uzdevumu bataljona policisti.

Policisti kopā ar kinologu un suni Darvinu uzsāka kratīšanu mājoklī. Vienā no privātmājā ierīkotajiem dzīvokļiem policisti atrada trīs blokus ar nelegālajām cigaretēm. Par cigarešu glabāšanu tika aizturēts jau iepriekš par šādiem pārkāpumiem administratīvi sodīts vīrietis. Turpinot veikt kratīšanu šajā mājā, kur atrodas arī citi dzīvokļi un palīgtelpas, policisti saoda spēcīgu terpentīna smaku. Policistiem radās aizdomas, ka policijas sunim ar nodomu ir mēģināts sajaukt pēdas, visapkārt izlaistot terpentīnu.

Reklāma

Izejot laukā no mājas, Darvins pieskrējis pie kādas palīgtelpas, kura arī bija pamatīgi aplaistīta ar terpentīnu, suns apsēdies pie telpas, dodot kinologam norādes, ka šajā telpā varētu atrasties kas nelikumīgs. Policisti pieņēma lēmumu uzlauzt durvis.

Izrādījās, ka šajā telpā, kas kādreiz kalpojusi par sauso tualeti, bija izveidots slēpnis, kas maskēts ar plēvēm. Telpā atradās liels metāla seifs, to atverot, izrādījās, ka tas ir pilns ar nelegālajām cigaretēm. Kopumā tika izņemts 101 000 cigarešu ar Kazahstānas, Ukrainas un Baltkrievijas akcīzes markām. Atsavinātas Winston, Kiss, Bond, Premier un NZ markas cigaretes. Lai telpā nodrošinātu cigarešu uzglabāšanu, tajā pat bija nodrošināta apkure.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka arī šīs cigaretes uzglabājis jau minētais aizturētais vīrietis, kurš dzimis 1977. gadā. Šobrīd viņš izmeklēšanā atsakās sadarboties ar policiju.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta pirmās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu. Par šādu pārkāpumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Atsavinātās cigaretes policija ir nodevusi glabāšanai Nodrošinājuma valsts aģentūrai līdz lēmuma par iznīcināšanu pieņemšanai.

Jāpiemin, ka mūsu kinologs kopā ar savu uzticamo palīgu – suni Darvinu jau iepriekš sasnieguši labus rezultātus nelegālo cigarešu un narkotiku apkarošanas jomā.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu