Kadrs no video
Reklāma

“Ir pētījums, ko 2016. gadā veica starptautiski atzīta pētījumu firma “Rank”, kura pētīja korupcijas līmeni dažādās Eiropas Savienības valstīs, tās savstarpēji salīdzinot. Secinājums par Latviju bija šāds: ja Latvija uzlabotu savu pašreizējo stāvokli korupcijas situācijā līdz tam stāvoklim, kāds ir Dānijā, ziniet, kāds būtu ikmēneša ieguvums katram Latvijas iedzīvotājam, izdalot to naudā? Tas būtu 160 eiro mēnesī,” projekta “Alianse pret korupciju Latvijā” vadītāja Ieva Bloma sacīja RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.

Bloma uzsvēra, ka naudas apjoms ir ļoti liels, īpaši, vērtējot to, cik saņemtu vesela ģimene, un to, cik nozīmīga šī summa būtu pensionāriem: “To jums, protams, neiedotu naudā, bet tas ir kopējais naudas apjoms, ko mēs zaudējam korupcijas shēmu dēļ. Es teiktu, ka tā nauda ir diezgan liela. Paskatāmies klasisko ģimenes modeli ar 2 pieaugušajiem un 2 bērniem – sareizinām 160 eiro reiz 4, vēl pareizinām ar 12 mēnešiem. Vēl jo vairāk šī nauda kļūst uzskatāmāka savā naudiskajā vērtībā, ja mēs atceramies, ka vidējā pensija Latvijā pašlaik ir 320 eiro. Tātad tie ir 50% no pensionāra pensijas.”

Viņa arī vērsa uzmanību uz to, ka korupcija iet roku rokā ar nevienlīdzīgu līdzekļu izlietošanu. “Vienlaicīgi Latvija jau gadiem ir sliktākajā vietā Eiropā pēc nevienlīdzības – pēc GINI indeksa. Ko nozīmē GINI indekss? Tas nenozīmē to, ka Latvijai būtu maz naudas. Tas nozīmē, ka Latvijai, iespējams, ir tikpat daudz naudas, cik citai valstij, bet šī nauda ir sadalīta savādāk,” sacīja Bloma.

Reklāma

“Ja Latvija ir viena ģimene un mums kopā ir 10 eiro, tie 4 eiro aizies sabiedrības vairākumam, kamēr atlikušie 6 eiro tiks koncentrēti ļoti šaurā lokā. Te ir tieša saskare ar korupcijas shēmām, ar koruptīviem darījumiem un to, kā tiek izlietoti publiskie līdzekļi,” viņa skaidroja raidījumā.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu