Kadrs no video
Reklāma

“Varbūt ne tik daudz tie personāži bija tie, kas bija pārsteiguma moments pēc vēlēšanām, bet tieši politikas maiņa. Konkrēti Zatlera pēkšņais gājiens, ka viņš ies kopā ar “Saskaņu”. Tas tiešām bija pārsteigums pēc vēlēšanām mums ievēlētiem cilvēkiem, kad mums, topošās frakcijas pārstāvjiem, to pateica. Iznāk Vjačeslavs Dombrovskis un saka: “Spēlēsim chicken games un iesim uz pilnu banku!”” bijusī 11. Saeimas deputāte (ievēlēta no Zatlera Reformu partijas) Elīna Treija sacīja RīgaTV 24 raidījumā “Kārtības rullis”, atklājot to, kāpēc tolaik 6 ZRP biedri izlēma partiju pamest.

Viņa sacīja, ka izvēlētais virziens nepatika daudziem, tomēr pietrūka drosmes šķelt partiju: “Ticiet man, aizgājām mēs prom 6, bet principā mēs tajā brīdī bijām 12 pret 10, kas bija gatavi to partiju šķelt. Bet vienkārši pārējie nebija tik drosmīgi. Visi ir ienācēji – svaigi, jauni cilvēki bez pieredzes. Tā saņemt dūšu un pateikt, ka iet projām…”

Jautāta par to, kāpēc šis aiziešanas iemesls netika apspriests publiski, Treija atbildēja, ka, viņasprāt, partijas problēmas jārisina iekšienē. “Tas bija respekts pret to, ka esi ienācis partijā. Tev rūp tas partijas tēls, tu negribi iet skaļi un mazgāt iekšējo veļu. Man tas nav īsti pieņemami. Es joprojām uzskatu, ka arī tad, ja ir šie dažādie viedokļi, tie ir jāizrunā iekšpusē un jāvienojas par to, kas ir vairākums, ar kādu mēs ejam balsojumā parlamentā,” viņa norādīja.

Reklāma

Treija arī pieņēma, ka šādi pagātnes scenāriji kalpo par iemeslu tam, ka uz 13. Saeimas vēlēšanām startē arī cilvēki, kas sevis pārstāvētajām partijām nav pievienojušies. Kā piemēru viņa minēja raidījuma viesi Arti Pabriku, “Attīstībai/Par!” Ministru prezidenta amata kandidātu: “Man ir aizdomas, ka Pabrika kungs līdz galam netic “Par!” stāstam, tāpēc arī viņš vēl šaubās – iet tajā partijā iekšā vai nē.”

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu