Reklāma

Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondents Edgars Kupčs regulāri arī bez jebkādas aktualitātes piesaistes veido sižetus par pie barības Dogo kaitīgumu, vienlaikus nomelnojot arī tā ražotāju AS Tukuma straume, atsaucoties uz Latvijā zināmo žurnālisti Kristīni Bormani, ziņo portāls revolucija.eu.

Vienlaikus viņš uztur ļoti draudzīgas attiecības ar veterinārārsti Litu Konopori, pret kuru Tukuma straume vērsusies tiesā par nomelnošanu, nepatiesu ziņu sniegšanu un zaudējumu atlīdzināšanu. Vai tā būtu tikai sagadīšanās, vai to nevarētu vērtēt kā nopietnu interešu konfliktu?

Kā mēs labi atceramies, Latvijas Televīzijas raidījuma Rīta Programma vadītāja Linda Krūmiņa ir atteikusies no politiķu intervēšanas dēļ iespējamā interešu konflikta, jo viņai ir romantiskas attiecības ar Vienotības politiķi un lokomotīvi Hosamu Abu Meri. Taču Latvijas Radio izskatās, ka negrasās mācīties un dalīties pieredzē ar saviem kolēģiem sabiedriskajā medijā, bet pieļauj, ka korespondents, kuram ir attiecības ar ieinteresēto personu veido sižetus par diskutablu un neviennozīmīgi vērtētu situāciju, kurā viedokļu atšķirību un iespējamo apmelošanu vērtē tiesa.

Kā redzams sociālajā vietnē Facebook, Kupčs regulāri seko līdzi Konopores aktivitātēm, tās atbalstot un popularizējot ar atzīmēm patīk un dalies. Tiek mēļots, ka viņiem ir arī romantiskas attiecības.

Reklāma

“Žurnālistam savu profesionālo iespēju robežās jānoskaidro patiesība, kā un kāpēc ir veidojusies Latvijas Radio atspoguļojamā situācija, notikums vai konflikts. Informācija ir jāpamato ar faktiem, pārbaudītiem avotiem un fiksētiem pierādījumiem (audio ierakstiem, dokumentiem, statistiku u.c.). Pret auditoriju ir jābūt godīgam, nepieļaujot subjektīvu skatījumu vai spekulatīvu faktu interpretāciju, sagrozījumu un falsifikāciju. Faktu izklāstam jābūt objektīvam un skaidram,” teikts Latvijas Radio rīcības un ētikas kodeksā.

Vai Latvijas Radio valdei nav pienācis laiks nopietni izvērtēt sava darbinieka rīcības un sižetu atbilstību ētikas kodeksam? Vai te nebūtu vietā tāds pats liegums kā LTV korespondentei, kura vēlēšanu laikā atstatīta no politiķu intervēšanas dēļ romantiskajām attiecībām ar konkrētu uz Saeimu startējošu politiķi?

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu