Foto - Wikimapia
Reklāma

2018. gada 10. maijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzaicināja Krievijas Federācijas vēstnieku Latvijā Jevgeņiju Lukjanovu, lai paustu stingru nosodījumu par 9. maijā notikušo uzbrukumu Latvijas Republikas vēstniecībai Krievijas Federācijā.

Sarunā valsts sekretārs norādīja uz nepieciešamību Krievijas pusei nodrošināt Vīnes konvencijas “Par diplomātiskajiem sakariem” 22. pantā minēto saistību izpildi, kā arī veikt visus drošības pasākumus šādu uzbrukumu nepieļaušanai un vainīgo personu sodīšanai. A. Pildegovičs uzsvēra, ka diemžēl šis nav pirmais gadījums, kad Latvijas diplomātisko pārstāvniecību Krievijā drošība tiek pakļauta riskiem. Tā kā uzbrukuma rezultātā tika nodarīti bojājumi vēstniecības ēkas fasādei, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs pieprasīja Krievijas pusei nodrošināt to novēršanu.

1961. gada Vīnes konvencijas “Par diplomātiskajiem sakariem” 22. pants nosaka, ka:

“1. Pārstāvniecības telpas ir neaizskaramas. Uzņemošās valsts pārstāvji nedrīkst tajās ieiet, izņemot gadījumus, kad saņemta pārstāvniecības vadītāja piekrišana.

Reklāma

2. Uzņemošajai valstij ir īpašs pienākums veikt visus atbilstošus pasākumus, lai aizsargātu pārstāvniecības telpas pret jebkādu ielaušanos vai zaudējumu nodarīšanu un lai novērstu jebkādu pārstāvniecības miera traucējumu vai tās cieņas aizskārumu.

3. Pārstāvniecības telpas, to iekārta un citi tur atrodošies īpašumi, kā arī pārstāvniecības transportlīdzekļi ir neaizskarami attiecībā uz kratīšanu, rekvizīciju, arestu vai izpildu darbībām.”

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu