Reklāma

Pasaulslavenā zviedru grupa “Abba” radījusi un ierakstījusi pirmās jaunās dziesmas kopš tās darbības beigām 1983. gadā.

Zviedru četrinieks piedzīvoja deviņas topa virsotnes Apvienotās Karalistes topos no 1974. gada līdz 1980. gadam, pārdevuši simtiem miljonu ierakstu visa pasaulē. Šobrīd vietnē “Instagram” viņi paziņojuši, ka ierakstījuši divas jaunas dziesmas, kurās būs
redzami grupas “avatari”.

Grupas paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem teikts: “Lēmums sākt aizraujošo “Abba” avataru turnejas projektu ieguva negaidītu turpinājumu. Mēs visi jutām, ka pēc 35 gadiem būtu aizraujoši atkal apvienot spēkus un doties uz ierakstu studiju. Tā arī darījām. Un radās sajūta, ka laiks būtu apstājies, un mēs būtu devušies tikai īsās brīvdienās. Ārkārtīgi iepriecinoša pieredze!”

Viena no divām ierakstītajām dziesmām, “I Still Have Faith in You”, parādīsies televīzijās šā gada decembrī.

Reklāma

Grupas paziņojumā tālāk teikts: “Mēs varbūt esam kļuvuši vecāki, bet dziesma ir jauna. Un tā ir laba sajūta.”

“Abba” dibināta 1972. gadā; tās dalībnieki bija Angnēta Feltskūga, Bjērns Ulveuss, Benni Andešons un Anni Frida “Frīda” Lingstade.

Grupas nosaukums ABBA ir akronīms, kas sastāv no visu grupas dalībnieku vārdu pirmajiem burtiem. Šāds nosaukums grupai ir kopš 1973. gada. Grupas oficiālajā logo pirmais “B” ir apgriezts uz kreiso pusi, atgādina interneta enciklopēdija “Wikipedia”.

1974. gada Eirovīzijā grupa pārstāvēja Zviedriju ar dziesmu Waterloo. Šī dziesma uzvarēja gan 1974. gada konkursā, gan 50 gadu Eirovīzijas jubilejas koncertā 2005. gadā.

Tika izdota dziesmas versija zviedru un angļu valodā. Waterloo kļuva par grupas pirmo singlu, kas vairākās valstīs ierindojās topa pirmajā vietā, ASV tas ierindojās topa pirmajā desmitniekā.

Kopā ir pārdoti gandrīz 6 miljoni dziesmas kopiju, tādējādi tas ir viens no visu laiku labāk pārdotākajiem singliem. 2005. gadā dziesma tika atzīta par visu laiku labāko dziesmu Eirovīzijas vēsturē 50 gadu Eirovīzijas jubilejas koncertā.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu