Kadrs no video
Reklāma

Pētnieki noskaidrojuši, ka dzīvošanai Rīgā vienam pieaugušajam pietiek ar nedaudz virs 400 eiro, mazāk – citās pilsētās vai laukos. Bet kam naudu tērē Rīgas ielās sastaptie cilvēki? Un cik lielu budžetu viņiem vajadzētu, ielu reportāžās noskaidroja LTV Ziņas.
Iztikas minimuma grozs jeb mājsaimniecību relatīvo izdevumu budžets zinātniski pamato, kāds ir nepieciešamais ienākumu līmenis dzīvošanai Latvijā. Tāpat noteikts, kādas preces un pakalpojumi grozā ietilpst.

Reklāma
Labklājības ministrija uzsver – jaunais aprēķins atspoguļo vēlamos izdevumus mēnesī, lai mājsaimniecība varētu apmierināt visas pamatvajadzības. Tas noderēšot arī tālākas sociālās politikas plānošanai.

Pētnieki noskaidrojuši, ka, piemēram, darbspējīgam cilvēkam Rīgā ir nepieciešami ap 420 eiro, bet laukos – 380 eiro. Senioriem līdzīgi, piemēram, viena pensionāra mājsaimniecībai laukos nepieciešami 362,41 eiro mēnesī. Bet ģimenei ar vienu bērnu vecumā no 15 līdz 17 gadiem, kura dzīvo citā pilsētā nevis Rīgā, vajadzīgi 797,64 eiro mēnesī.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu