Kadrs no video
Reklāma

Velsas prinča Viljama un Kembridžas hercogienes Ketrīnas Midltones trešajai atvasei dots vārds Luijs Artūrs Čārlzs, teikts Kensingtonas pils paziņojumā.

“Kembridžas hercogs un hercogiene ar prieku paziņo, ka devuši savam dēlam vārdu Luijs Artrūrs Čārlzs. Mazuli dēvēs par Viņa Karalisko Augstību Kembridžas princi Luiju.”

Franču valodā “Luijs” nozīmē “slavens karotājs”. Domājams, vārds dots par godu princim Filipam, kura vectēvs bija Batenbergas princis Luijs Aleksandrs. Luijs ir arī prinča Viljama pilnajā vārdā Viljams Artūrs FIlips Luijs un mazuļa brāļa, prinča Džordža vārdā, kas pilnajā versijā ir Džordžs Aleksandrs Luijs.

Reklāma

Vārds arī godina Viljama paša tēvu, princi Čārlzu, kura mīlēto veconkuli un padomdevēju grāfu Luiju Mountbatenu 1979. gadā noslepkavoja Īru republikāņu armija (IRA).

Karaliskā bēbja vidējie vārdi – Čārlzs un Artūrs – arī izvēlēti ar īpašu nozīmi. Čārlzs, protams, ir par godu zēna vectēvam, princim Čārlzam. Artūrs savukārt ir ģimenes tradīcija. Gan tētim Viljamam, gan vectētiņam Čārlzam tas ir dots kā vidējais vārds. Artūrs bija arī karalienes VIktorijas trešais dēls (un septītais bērns) – runā, ka tas bijis viņas mīlulis.

Mazais Luijs nāca pasaule 23. aprīļa rītā Midltone Svētās Marijas slimnīcas “Lindo” nodaļā laida pasaulē 3,8 kilogramus smagu dēlu. Pēc dzemdībām pils ziņoja, ka gan Keita, gan mazulis ir veseli un jūtas labi.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu