Reklāma

traktors
Pagājušā gada izskaņā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par traktoru zādzībām Zemgalē un Kurzemē. Kopumā nozagti pieci traktori – trīs no tiem Dobelē un divi Saldus novadā. Operatīvu darbību rezultātā tika noskaidrots, ka visas šīs zādzības izdarījusi organizēta personu grupa no Lietuvas četru cilvēku sastāvā, radot lauksaimniekiem zaudējumus vairāku tūkstošu eiro apmērā.

Valsts policija 2017. gada jūlijā saņēma informāciju par traktoru zādzību Zemgalē, Dobelē. No kāda lauksaimniecības uzņēmuma teritorijas tika nozagti trīs traktori. Veicot izmeklēšanas darbības, viens no nozagtajiem traktoriem tika atrasts netālu no notikuma vietas – dīķī. Tā kā likumsargiem bija pamatotas aizdomas, ka nozagtie traktori, iespējams, vairs neatrodas Latvijas teritorijā, tika lūgta kolēģu palīdzība no Lietuvas un nozagtā tehnika meklēta tur.

Veiksmīgas sadarbības rezultātā nozagtie traktori tika atrasti Lietuvas teritorijā.

Aizdomās par minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu, policija aizturēja organizētu grupu – četrus Lietuvas Republikas pilsoņus. Visas aizturētās personas iepriekš ir nonākušas Lietuvas policijas redzeslokā par analoģiskiem gadījumiem.

Reklāma

Līdzīgi traktoru zādzības gadījumi pagājušā gada vasarā reģistrēti arī Saldus novadā. Tur diviem lauksaimniekiem tika nozagta tehnika – divi traktori. Arī šajos gadījumos likumsargi, veicot izmeklēšanas darbības, noskaidroja, ka to izdarījusi tā pati četru personu grupa, kas nozagusi lauksaimniecības tehniku Dobelē. Diemžēl nozagtie traktori netika atgūti, tādējādi nodarot lauksaimniekiem zaudējumus 68 000 eiro apmērā.

Visos gadījumos tika uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 175. panta ceturtās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta lielā apmērā un ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Pagājušā gada decembra vidū Valsts policija pabeidza izmeklēšanu lietā un nodeva kriminālprocesu Latvijas Ģenerālprokuratūrai, lai to nosūtītu kriminālvajāšanas uzsākšanai Lietuvas Republikā.

Valsts policija 2017. gadā valstī konstatēja 26 traktortehnikas zādzību gadījumus, no tiem 11 traktorus atgūstot un atgriežot īpašniekiem. Aizdomās par traktortehnikas zādzībām kopumā tika aizturētas astoņas personas, piecas no tām – Lietuvas Republikas pilsoņi.

Lai veiksmīgāk atklātu traktortehnikas zādzības un novērstu to veikšanu, Valsts policijas amatpersonas regulāri sadarbojas ar Lietuvas un Igaunijas policiju.

Savstarpējā sadarbības rezultātā ir noskaidrotas vairākas personas un personu grupas, kas tiek pārbaudītas saistībā ar jau notikušām traktortehnikas zādzībām, kā arī tiek veikts darbs, lai noskaidrotu minēto personu plānotos noziedzīgos nodarījumus.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu