Foto - Valsts policija
Reklāma

Valsts policijā 18. janvārī saņemts izsaukums no iedzīvotājiem uz kādu daudzdzīvokļu namu pagalmu, kur sniegā atrasts raudošs trīsgadīgs puisēns. Pašreizējā informācija liecina, ka bērns izkritis pa trešā stāva logu brīdī, kad atstāts mājās viens. Saistībā ar notikušo Valsts policijā uzsākts kriminālprocess un aizturēti cietušā bērna vecāki.

Vakar ap pulksten 17.00 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ķengaraga iecirknī saņemts izsaukums uz kādu daudzdzīvokļu namu pagalmu Pļavniekos, kur sniegā atrasts plānās drēbēs tērpts bērns. Par šo notikumu ziņoja garāmgājēji.

Notikuma vietā nekavējoties ieradās Valsts policija un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kas nogādāja bērnu ārstniecības iestādē.

Pašreizēja informācija liecina, ka bērns ir izkritis pa trešā stāva logu brīdī, kad abi vecāki nav bijuši mājās. Iedzīvotāji puisīti pamanījuši guļam sniegā plānā kreklā un biksēs, blakus viņam atradusies rotaļlieta. Garāmgājēji trīsgadnieku ietinuši segā, lai viņš nenosaltu, gaidot ārstu palīdzību. Pēc mirkļa notikuma vietā ieradās arī bērna tēvs un māte. Bērna vecāki policistiem izstāstīja, ka atstājuši dēlu mājās un devušies uz veikalu, taču jāpiemin, ka notikuma vietā viņi atgriezušies katrs no citas puses.

Reklāma

1990. gadā dzimušais bērna tēvs iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā, savukārt 1991. gadā dzimusī māte iepriekš ir bijusi administratīvi sodīta par bērna atstāšanu bez pieskatīšanas.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 141. panta otrās daļas – par tādas personas apzinātu atstāšanu bez palīdzības, kura atrodas dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī un kurai nav iespējas saglabāt sevi mazgadības, vecuma, slimības vai savas nevarības dēļ, ja vainīgajam bijusi iespēja sniegt cietušajam palīdzību un bijis pienākums rūpēties par viņu vai arī vainīgais pats viņu nostādījis dzīvībai bīstamā stāvoklī. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Abi vecāki šobrīd atrodas izolatorā.

Policija turpina skaidrot notikušā apstākļus. Kā arī informācija par šo gadījumu ir nodota izvērtēšanai Rīgas bāriņtiesai.

Šobrīd puisēns atrodas ārstniecības iestādē un veseļojas pēc notikušā.

Valsts policija izsaka pateicību atsaucīgajiem iedzīvotājiem, kuri nebija vienaldzīgi šajā situācijā un nekavējoties ziņoja policijai par notikušo. Tāpat Valsts policija arī turpmāk aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un, ja rodas aizdomas, ka kādā ģimenē bērns netiek pienācīgi aprūpēts vai viņam draud citas briesmas, par to nekavējoties ziņot policijai.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu