Reklāma

Visā pasaulē pazīstamais itāļu ķirurgs Serdžo Kanavero paziņojis par pirmo veiksmīgo cilvēka galvas pārstādīšanas eksperimentu, vēsta The Telegraph. Astoņpadsmit stundas ilgusī operācija veikta līķim Ķīnā.
Procedūras laikā izdevies atjaunot mugurkaulu, nervus un asinsvadus, apgalvo ķirurgs. Par pacienta pašsajūtu gan ziņu nevar būt, jo tas jau bija miris

“Veikta pirmā galvas transplantācijas operācija cilvēka līķim. Nākamais solis būs pilna smadzeņu pārstādīšana no donora ar smadzeņu nāvi,” paziņojis Kanavero.
doktors
Kanavero atklājis, ka operāciju veicis viņa ķīniešu kolēģis Žeņs Sjaopins, piedaloties Harbiņas medicīnas universitātes speciālistu komandai. Šie paši ķirurgi pirms diviem gadiem veikuši pirmo eksperimentu, transplantējot pērtiķa galvu. Visas šī unikālā eksperimenta detaļas joprojām nav zināmas, tomēr tas esot noritējis sekmīgi.

Kanavero jau iepriekš kļuva slavens – 2015. gadā pasauli pāršalca ziņa, ka viņš gatavojas veikt pirmo galvas transplantācijas operāciju Krievijas iedzīvotājam, programmētājam Valērijam Spiridnovam, kurš muskuļu distrofijas dēļ piekalts invalīdu ratiņiem.

doktors2

Reklāma

Itālis plānoja pārstādīt brīvprātīgā galvu donora ķermenim, savienojot muguras smadzenes ar galvas smadzenēm ar īpašas procedūras palīdzību – šo metodi profesors dēvē par Gemini protokolu. Tomēr Spiridonovs un Kanavero sadarbību apturēja, un gatavošanās unikālajai operācijai turpinājās Ķīnā, kuras valdība izsniedza atļauju un līdzekļus šī eksperimenta veikšanai.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu