Reklāma

Pirms vairākiem gadiem pārsteidzošu atklājumu Bolīvijas kalnu rajonos izdarījusi peruāņu etnologu ekspedīcija.

Pētot šajā apvidū dzīvojošo aborigēnu sadzīvi un tikumus, viņi uzdūrās pavisam nelielam ciematiņam. Cita starpā zinātnieku uzmanību piesaistīja tas, ka šeit dzīvojošie indiāņi būtiski kontrastēja ar apkārtējo apdzīvoto vietu iemītniekiem: ja citu ciemu ļaudis izskatījās noguruši un vecišķi, tad šie bija jauneklīgi un spēkpilni.

Šāda anomālija, protams, netika atstāta bez uzmanības, un arī izskaidrojumu tai ilgi meklēt nenācās. Noskaidrojās, ka ciema ļaudis katru dienu peldas nelielajā ezerā, kura krastā bija uzslietas viņu būdas.

Par ezera apbrīnojamajām īpašībām liecināja jau tā nosaukums – Kačisino, kas tulkojumā no vietējā dialekta nozīmēja “jaunību dāvājošais”.

Reklāma

Par ezera ūdens iedarbību pārliecinājās arī ekspedīcijas dalībnieki – pietika tajā pavadīt nepilnu stundu, lai sajustu ne tikai spēka un mundruma pieplūdumu. Pēc peldes āda kļūst maiga un tvirta, bet krunciņas izlīdzinās.

Sena leģenda vēsta, ka tālā pagātnē šajā vietā nolijis uguns lietus, pēc kura līdz tam necilais ezers iemantojis šīs apbrīnojamās īpašības.

Savulaik, lai nopeldētos ezerā, te reizi gadā mēdzis ierasties pats Varenais Inka. Impērijas ziedu laikos ūdenstilpe bija svēta vieta un tika uzskatīta par Tēva–Saules dāvanu.

Kad vēsts par etnologu atklājumu nonāca plašākas sabiedrības ausīs, uz unikālo vietu bez kavēšanās devās uzņēmīgi ļaudis. Daļa loloja ieceres ezera krastā uzbūvēt dārgus kūrortus, daļa – gūt iespaidīgu peļņu, dziedniecisko ūdeni pārdodot. Taču kā pirmajiem, tā otrajiem nācās samierināties ar neveiksmi, jo pat mūsu tehniski attīstītajā laikmetā nokļūt šai ir stipri sarežģīti.

Neveicās arī ar dziednieciskā ūdens pārdošanu. Kāda vācu firma to uz vietas ezera krastā pildīja pudelēs un ar helikopteru transportēja uz “lielo zemi”. Taču izrādījās, ka fasētais “brīnumūdens” ļoti ātri zaudēja savas dziednieciskās īpašības un pārvērtās parastā šķidrumā.

Pēc zinātnieku domām, ezera dzelmē atrodas kāds objekts, kura esamību ir fiksējuši mēraparāti un kura radītais starojums izmaina ūdens struktūru.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu