Reklāma

Pēdējo divu dienu laikā saņemti vairāki ziņojumi par viltus loteriju, kurā bez atļaujas izmantots MAXIMA zīmols. Krāpnieku mērķis ir piekļūt lietotāju norēķinu karšu datiem, informē CERT.LV.

Informācija par loteriju tiek izsūtīta īsziņu veidā. Īsziņās ir iekļauta saite, kas tālāk ved uz viltus vietni, kur potenciālais upuris tiek aicināts atbildēt uz trīs jautājumiem.

Pēc atbilžu iesniegšanas tiek paziņots, ka ticis laimēts viedtālrunis, taču tā saņemšanai ir nepieciešams veikt nelielu maksājumu divu eiro apmērā, lai apdrošināšinātu sūtījumu. Tālāk lietotājs tiek novirzīts uz pavisam jaunu vietni Gameswiz!, kurā tiek lūgts ievadīt datus pasūtījuma noformēšanai – lietotāja e-pasta adresi, norēķinu kartes datus un citu privātu informāciju.

Kiberdrošības eksperti atgādina, ka tā ir krāpniecība, un aicina saņemtās īsziņas ignorēt! Nekādā gadījumā neatklājiet krāpniekiem savus datus! Ja dati tomēr ir ievadīti, nepieciešams nekavējoties sazināties ar savu banku un bloķēt norēķinu karti. Ja esat kļuvis par šīs vai līdzīgas viltus loterijas upuri, CERT.LV aicina informēt, rakstot uz e-pastu: cert@cert.lv.

Reklāma

Līdzīgos gadījumos ekperti aicina pievērst uzmanību iznirstošā loga interneta adresei, jo Latvijā pazīstams uzņēmums vai organizācija visdrīzāk izmantos savus domēnu vārdus, ja nolems rīkot loteriju vai izlozi. Uzbrukuma indikatori ir ievietoti arī CERT.LV DNS Ugunsmūrī, kura lietotāji ir aizsargāti no minēto un līdzīgu krāpniecisku lapu apmeklēšanas.

Zemāk redzama krāpnieku vietņu ekrānattēlu secība. Avots: CERT.LV.

solis-1-768x544

solis-2-768x420

solis-3-768x355

Solis-4-768x447

solis-5-768x455

solis-6

Birkas:

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu