Ekrānuzņēmums
Reklāma

Svētdien atklāšanas ceremonijas horeogrāfs Tomā Žolī noliedza, ka Parīzes olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas atklāšanas pasākumā būtu parodējis Svēto vakarēdienu pēc tam, kad reliģiskās grupas nosodīja, viņuprāt, “kristietības izsmiešanu”.

Spēļu organizatori tomēr atvainojās, sakot, ka nav bijis “nodoma izrādīt necieņu kādai reliģiskai grupai”.

Parīzes olimpisko spēļu organizatori svētdien paziņoja, ka “ļoti atvainojas” par jebkādiem aizvainojumiem, ko izraisījusi viņu drosmīgā un dīvainā atklāšanas ceremonija, taču noliedza, ka “būtu bijis jebkāds nodoms izrādīt necieņu kādai reliģiskai grupai”.




Reklāma

Dažas katoļu grupas un Francijas bīskapi nosodīja, viņuprāt, “izsmiekla un ņirgāšanās par kristietību ainas”, kas piektdien parādē bija redzamas teātra režisora Tomā Žolī horeogrāfijā.

Kritika tika vērsta uz ainu, kurā piedalījās dejotāji, drag queens un dīdžejs pozās, kas atgādināja Svētko vakarēdienu – pēdējo maltīti, ko Jēzus esot ieturējis kopā ar saviem apustuļiem.

“Skaidrs, ka nekad nav bijis nodoms izrādīt necieņu kādai reliģiskai grupai,“ svētdien žurnālistiem sacīja Parīze 2024 preses pārstāve Anna Dešampa.

“Ja cilvēki ir aizvainojušies, mums, protams, ir ļoti, ļoti žēl,” viņa piebilda.

Žolī arī noliedza, ka būtu iedvesmojies no Svētā vakarēdiena savā gandrīz četras stundas ilgajā izrādē, kas notika lietusgāžu laikā gar Sēnas upi.

Scēnā, kuras mērķis bija veicināt iecietību pret dažādām seksuālajām un dzimumu identitātēm, piedalījās arī franču aktieris Filips Katerins, kurš gandrīz kails un zilā krāsā nokrāsots parādījās kā grieķu vīna un baudas dievs Dionīss.

“Ideja bija sarīkot lielu pagānisku ballīti, kas būtu saistīta ar Olimpa dieviem,” svētdien telekanālam BFM sacīja Žolī.

“Manos darbos jūs nekad neatradīsiet vēlmi kādu izsmiet vai nomelnot. Es vēlējos ceremoniju, kas vieno cilvēkus, kas samierina, bet arī ceremoniju, kas apliecina mūsu republikāniskās vērtības – brīvību, vienlīdzību un brālību,” viņš piebilda.

“Parīze 2024” ir pasūtījusi aptauju grupas “Harris” veikto aptauju, kas liecina, ka Francijas iedzīvotāju attieksme pret atklāšanas ceremoniju ir pārsvarā pozitīva.

Amerikāņu raidorganizācija NBC paziņoja, ka šī ceremonija bija skatītākais olimpisko spēļu sākums kopš Londonas 2012. gadā, savukārt Vācijas raidorganizācija ARD ziņoja, ka tā bija skatītākā 20 gadu laikā, kā norādīja Starptautiskās Olimpiskās komitejas pārstāvis Marks Adamss.

Svētdien, otrajā pilnajā olimpisko spēļu dienā, notikumus visā Parīzē vēros aptuveni 700 000 skatītāju.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu