Ekrānuzņēmums
Reklāma

“Mīlestība vienmēr uzvar”: Nemo emocionāli komentē savu triumfu Eirovīzijā. Nebinārais konkursa dalībnieks (vai, kā to vajadzētu formulēt – “dalībnieki”) vēlējās pievērst uzmanību dzimuma identitātei un garīgajai veselībai, Nemo izteicies.

Par 2024. gada Eirovīzijas uzvarētājiem kļuva Šveices pārstāvji Nemo. Izpildītāji dalījās savos pirmajos iespaidos pēc kristāla kausa saņemšanas.

Kā zināms, Nemo bija tik ļoti satraukti, uzzinot par uzvaru, ka tieši uzstāšanās laikā saplēsa Eirovīzijas stikla kausu. Tomēr balva nekavējoties tika nomainīta, un izpildītāji saņēma visu trofeju. Nemo komentēja šo incidentu un pateicās Eirovīzijas faniem par atbalstu.

“Jūs neticēsiet, kas tikko notika. Mēs tikko uzvarējām Eirovīzijas dziesmu konkursā. Un mēs salauzām trofeju! Nolauzām arī naglu, tas bija ļoti haotiski. Liels paldies par atbalstu, par to, ka pievērsāt uzmanību manam un daudzu citu cilvēku stāstam. Atcerieties būt laipni cits pret citu. Mīlestība vienmēr uzvar,” viņi dalījās.

Reklāma

Ar dziesmu “The Code” grupas dalībnieki vēlējās veicināt izpratni par dzimuma identitāti un garīgo veselību. Nemo cer, ka viņiem tas izdevās: “Stāvēt šeit beigās un zināt, ka tas, ko es darīju, aizskāra daudzus cilvēkus un, cerams, nonāca pie īstajiem cilvēkiem, aizskāra to cilvēku dzīves, kuri nav bināri vai trans, un vienkārši cerēt, ka viņi šodien jutās pamanīti, ir pārsteidzoši.”

Uzvarētāji atzīmēja, ka kompozīcija ir par to, kā justies komfortabli ar sevi un apzināties, kas tu patiesībā esi. Pēc izpildītāju teiktā, viņiem bija ārkārtīgi svarīga pati dziesma un tās producēšana.

“Tā ir ļoti svarīga dziesma manā dzīvē. Domāju, ka tā uz visiem laikiem paliks manā atmiņā un būs pārsteidzošs atmiņu stāsts par to, kā es to izpildīju savā dzīvē. Tā bija pārsteidzoša sajūta, es patiešām biju tajā mirklī. Mēs teicām, ka neatkarīgi no tā, kas notiks, mēs vienkārši vēlamies izbaudīt šovu, būt klātesoši šajās trīs minūtēs, mēs patiešām to darījām. Mēs izstāstījām savu stāstu ar izrādes palīdzību,” uzsvēra Nemo.

Mākslinieki arī atklāja, ko nozīmē puslode, uz kuras viņi dejoja. Kā dalījās Nemo, tā ir vērpete, kas simbolizē līdzsvaru un līdzsvaru dzīvē. Tā ir metafora visai LGBTQ+ kopienai.
Starp citu, Nemo sevi identificē kā nebinārus, tāpēc lūdz, lai viņus uzrunā, izmantojot vietniekvārdu “viņi”. Jāatzīmē, ka dziedātāji ir ne tikai Eirovīzijas uzvarētāji, bet arī ieguvuši divas balvas Marsela Besanšona balvu konkursā.

Latvijas pārstāvis Dons konkursā ieņēma 16. vietu, tomēr vērā ņemams panākums ir viņa spēja pārvarēt pusfināla barjeru, kas Latvijai pirms tam nebija izdevies vairākus gadus.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Opā! “Europapa” izpildītājs Josts Kleins izmests no Eirovīzijas fināla

Pārsteigums un prieki! Dons iekļūst Eirovīzijas finālā

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu