Ekrānuzņēmums
Reklāma

Nevajadzīgos VIP klases vilciena vagonus, ar kuriem vestas Krievijas estrādes zvaigznes, plānots pārvest uz Ventspils novada Pasiekstes vējdzirnavām. Tur jau ierakts pamatakmens jaunajam Saieta namam. Vārves pagasta iedzīvotājiem Saieta nams dos iespēju pulcēties vienuviet plašakās telpās, bet vējdzirnavu īpašniekiem vagoni atrisinās līdzšinējo problēmu par liela viesu skaita uzņemšanu, vēsta Kurzemes TV.

Vēsturiskajās Pasiekstes vējdzirnavas Ventspils novadā šobrīd izveidoti nestandarta apartamenti ar krogu. Ikviens šeit aicināts izmēģināt samalt graudus ar roku un aptaustīt saglabājušos mehānismus. Šopavasar Veinbergu ģimene ierakusi pamatakmeni savam nākamajam sapnim – izveidot lielu Saieta namu, kas atrisinātu šīs puses novada ļaužu problēmu ar pulcēšanās vietu.
Tā kā šaipus Ventai nav viena liela kultūras nama, tad par lielāku pasākumu vietu varētu izmantot ceļmalas sudmalas. Ventspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Zariņš: “Šaipus Ventai īsti tik lielu saieta namu nav, bet prieks, ka ir arī privātās iniciatīvas, uzņēmēji redz nišu, kā to attīstīt. Protams, novads ir tikai un vienīgi ieguvēji.”

Reklāma

Īsi pirms Lieldienām lielā šķūņa pamatos ieguldīta kapsula nākamajām paaudzēm, te varēšot sanākt pat līdz 100 cilvēku. Pasiekstes vējdzirnavu īpašniece Signe Veinberga: “Ielikām lata kolekciju, kas daudzus gadus ir bijusi mūsu ģimenē, ko esam paši krājuši. Devām katram iespēju ielikt latu šajā kapsuliņā ar veltījumu mūsu Saieta namam. Likām šodienas “Ventas balsi” ar šodienas notikumiem un pašu rakstītu vēstījumu nākotnei.”

Un ne tikai novada ļaudis vienojošā būve Veinbergiem padomā. Uz šīm pļavām tikšot pārvesti vairāki dzelzceļa vagoni, kas kļuvuši nevajadzīgi pēc tam, kad VIP klases vilcienu sastāvi vairs nekursē uz Maskavu vai Sanktpēterburgu un atpakaļ, lai vestu Krievijas estrādes zvaigznes.

Pasiekstes vējdzirnavu īpašnieks Edijs Veinbergs: “Nakšņot būs iespējams dzelzceļa vagonos, VIP vagonos. Varēs baudīt brokastis restorāna vagonā, kas, kā mēs papētījām, nav ne Baltijā, ne Eiropā izplatīti un pieejami. Būs kopuma pieci vagoni, četros no tiem varēs nakšņot. Viens būs restorāna vagons.”

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu