Ekrānuzņēmums
Reklāma

Krievijas Federālās drošības dienesta (FSB) vadītājs esot informējis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, ka visi četri Maskavas teroraktā pie Kroksas rātsnama sarīkotā uzbrukuma dalībnieki ir aizturēti netālu no Krievijas rietumu robežas ar Ukrainu, ziņo Krievijas ziņu aģentūras. Prezidents Vladimirs Putins pirmo reizi publiski izteicies par Maskavas koncertzāles teroraktu, solot “atriebību” visiem, kas tajā iesaistīti.

Aizturēti arī septiņi citi, un pārējo līdzdalībnieku meklēšana turpinās, ziņo ziņu aģentūras.
ISIS uzņēmās atbildību par piektdienas vakarā notikušo nāvējošo uzbrukumu, kurā kaujinieki atklāja uguni uz koncerta apmeklētājiem vienā no Maskavas lielākajiem izklaides kompleksiem. Pēc tam uzbrucēji kompleksu aizdedzināja.

Reklāma

Putins pirmo reizi publiski izteicās par Maskavas koncertzāles teroraktu, solot “atriebību” visiem, kas tajā iesaistīti.

Iepriekš Krievijas plašsaziņas līdzekļi publicēja nepārbaudītas fotogrāfijas ar automašīnu, kas, pēc to teiktā, piederēja dažiem uzbrucējiem netālu no Krievijas rietumu robežas, un kāds Krievijas parlamenta deputāts paziņoja, ka pēc pakaļdzīšanās ar automašīnu un apšaudes aizturēti vismaz divi aizdomās turamie, tomēr Krievijas iestādes nav pārbaudījušas vai apstiprinājušas nevienu no šiem apgalvojumiem.

Teroristu uzbrukuma rezultātā bojāgājušo skaits sestdien palielinājās līdz 133 cilvēkiem, paziņoja Krievijas izmeklētāji, piebilstot, ka turpinās līķu meklēšana zem gruvešiem. Iestādes iepriekš paziņoja, ka bojāgājušo skaits varētu ievērojami pieaugt. Vietējais gubernators paziņoja, ka 121 cilvēks joprojām atrodas slimnīcā.

Sākotnējie dati liecina, ka nāves iemesli ir šautās brūces un saindēšanās ar dūmu produktiem, teikts Izmeklēšanas komitejas paziņojumā.

“Teroristi uzbrukuma laikā izmantoja automātiskos ieročus, kurus kopā ar atstāto munīciju atklāja un konfiscēja izmeklētāji,” tajā piebilda.

Teroristi izmantoja arī uzliesmojošu šķidrumu, lai aizdedzinātu koncertzāles telpas, kurās atradās skatītāji, tostarp ievainotie,” teikts paziņojumā.

Putins pirmo reizi publiski izteicās par Maskavas koncertzāles teroraktu, solot “atriebību” visiem, kas tajā iesaistīti.
Putins neatzina, ka par uzbrukuma sarīkošanu ir atbildīga ISIS, sakot, ka Krievija joprojām veic izmeklēšanu. Taču viņš centās likt noprast, ka Ukraina varētu uzņemties zināmu atbildību, sakot, ka aizdomās turētie uzbrucēji tika aizturēti, mēģinot šķērsot Ukrainas robežu, un apgalvojot, ka viņi, iespējams, no turienes saņēmuši kādu palīdzību.

“Saskaņā ar sākotnējiem datiem viņiem bija sagatavota robežas šķērsošana no Ukrainas puses,” sacīja Putins.

Ukrainas amatpersonas vakar vakarā asi noliedza jebkādu saistību un brīdināja, ka Kremlis mēģinās izmantot uzbrukumu, nepatiesi vainot Ukrainu, lai palielinātu atbalstu savam karam.

Putina komentāri sekoja dažiem Kremļa vadošo amatpersonu komentāriem, kuros tiešā veidā tika apsūdzēta Ukraina un rietumvalstis, ka tās stāv aiz uzbrukuma, neraugoties uz ISIS apgalvojumiem.

ASV paziņoja, ka tās ir dalījušās ar Krieviju izlūkinformācijā, brīdinot, ka ISIS tikai pirms divām nedēļām gatavoja līdzīgus uzbrukumus koncertiem Maskavā.

ASV vēstniecība Maskavā 7. martā izdeva brīdinājumu, iesakot ASV pilsoņiem 48 stundas izvairīties no lielām pulcēšanās vietām, norādot, ka ekstrēmistiem ir “nenovēršami plāni” vērsties pret liela mēroga pulcēšanās vietām Maskavā.

“Amerikas Savienotās Valstis stingri nosoda vakardienas nāvējošo teroristu uzbrukumu Maskavā,” sestdien paziņojumā sacīja valsts sekretārs Antonijs Blinkens. “Mēs izsakām visdziļāko līdzjūtību nogalināto ģimenēm un tuviniekiem, kā arī visiem, kurus skāris šis briesmīgais noziegums. Mēs nosodām terorismu visās tā izpausmēs un solidarizējamies ar Krievijas tautu, sērojot par šajā šausminošajā notikumā zaudētajām dzīvībām.”

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu