Publicitātes foto
Reklāma

Novusa spēle ir populārs laika pavadīšanas veids Latvijā. Kaut arī spēle nav tik pazīstama citur pasaulē, Latvijas iedzīvotāji novusam piešķir īpašu nozīmi. Un tas nav nekāds pārsteigums, jo novuss tika izgudrots tieši Latvijā un tas ir latviešu nacionālais sporta veids.

Augstas kvalitātes novusa galda iegāde

Latvijā ir vairākas iespējas kvalitatīvu novusu galda iegādei. Sporta preču veikalos nereti tiek piedāvāta dažādu materiālu novusu galdi. Tāpat novusa galdi nopērkami arī internetveikalos kā 220.lv, kur pieejami populārākie novusa galdu modeļi, atkarībā no budžeta iespējām. Parasti novusa galda virsma veidota no finiera, bet galda malas no koka – bieži no bērza.

Jo dārgāks novusa galds, jo labāk apstrādāts materiāls, kas ļauj kauliņiem labāk slīdēt pa galda virsmu, nodrošinot precīzāku to kustību un ātrumu.

Reklāma

Būtiski elementi novusa spēlei

Novusa spēlē ir dažādi būtiski elementi, kas nepieciešami, lai pilnībā izbaudītu šo aizraujošo aktivitāti. Bez galda virsmas nepieciešams arī statīvs, uz kā novietot virsmu. Parasti pastāv divu veidu statīvu – krusteniskās novusa kājas un dārgāka alternatīva, stabilākais četru kāju statīvs. Novusa spēli nevarēs spēlēt bez spēles kijām. Te ir daudzveidīga izvēle, atkarībā no spēlētāja prasmēm un ērtībām. Tāpat svarīgi ir kauliņi, kuri tiek izmantota spēlē kā punktu gūšanas elementi. Ir divu kauliņi – mazie un lielie, tā saucamās “mammas”, kas tiek izmantoti kā sitamie kauliņi.

Novusam var būt vairāki papildus elementi – piemēram, tīrīšanas līdzekļi, kijas galu apstrādātāji, lupatiņas un citi.

Kvalitatīva novusa galda nozīme

Kvalitatīvs un labi kopts novusa galds ir ļoti svarīgs faktors spēles pieredzes uzlabošanai. Novusa cienītāji var iegūt prieku no spēles procesa tikai tad, ja tiek izmantots labs un stabils galds, kas tiek regulāri kopts. Tas nodrošina paredzamu spēles ritējumu un iespēju koncentrēties uz pašu spēli.

Novusa galda kopšanas līdzekļa izvēle

Lai saglabātu novusa galda virsmas tīrību un slīdamību, izvēloties kopšanas līdzekli, ir svarīgi ņemt vērā virsmas materiāla veidu. Latvijā ražotiem novusa galdiem ir pieejami plaši pazīstami novusa galdu tīrīšanas līdzekļi, kas nodrošinās vēlamo galda tīrību.

Savulaik novusa galdus tīrīja ar borskābes pulveri, taču pirms vairākiem gadiem to atzina par cilvēkiem bīstamu vielu un veikalos vairs to netirgo, tāpēc šobrīd jāizmanto jauni alternatīvi līdzekļi.

Jāizvairās abrazīvām tīrīšanas lupatiņām, kas var sabojāt novusa galda virsmu, to saskrāpējot. Tā vietā ieteicams izmantot maigas tīrīšanas lupatiņas. Pirms lietošanas vienmēr pirmo reizi patestējiet jebkuru jaunu līdzekli nelielā laukumā, lai pārliecinātos par tā derīgumu.

Kopšanas biežums

Novusa galda regulāra kopšana palīdz saglabāt tā ilgmūžību. Kopumā novusa galdu nepieciešams notīrīt pēc katras spēles sesijas. Ja novusa galds tiek izmantots intensīvi (piemēram, komerciālā vidē), tas prasa biežāku kopšanu.

Protams, jāpatur prātā, ka novusa galds paredzēts tikai spēles aksesuāriem, uz tā nedrīkst novietot ne kafijas krūzi, ne kokteiļa glāzi, ne arī uzkodas.

Internetveikalā 220.lv pieejami ne tikai novusa galdi, bet arī citi aktīvās atpūtas iekštelpās risinājumi, piemēram, galda hokejs, biljarda galdi un daudz kas cits.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu