Ekrānuzņēmums
Reklāma

Saules aktīvajā apgabalā bija vērojama spēcīgākais uzliesmojums pēdējo sešu gadu laikā. Tā priekšvakarā tika reģistrēti arī uzliesmojumi, kuru starojums bija vērsts uz mūsu planētu, ziņo The Watchers.

Kā ziņots, 14. decembrī Saules aktīvajā apgabalā izcēlās X2,8 klases Saules uzliesmojums. Notikums sākās plkst. 18:47 un beidzās plkst. 19:12. Tas ir arī spēcīgākais Saules uzliesmojums pašreizējā Saules ciklā.
Zinātnieki reģistrēja II tipa radio izstarojumu ar aptuveno ātrumu 2118 kilometri sekundē, kas norāda, ka uzliesmojuma laikā notika vainagveida masas izmešana.

Reklāma

Turklāt tika konstatēta IV tipa radioemisija, kas rodas saistībā ar lieliem Saules izvirdumiem un parasti ir saistīta ar spēcīgiem koronālās masas izmešiem un Saules radiācijas vētrām.

Tiek prognozēts, ka radio frekvences visvairāk pasliktināsies virs Dienvidamerikas.

Spēcīgā uzliesmojuma priekšvakarā tajā pašā Saules reģionā notika vairāki citi, mazāk spēcīgi izvirdumi. Tiek ziņots, ka pēdējo 24 stundu laikā ir reģistrēts ievērojams Saules plankumu skaita pieaugums un magnētiskā lauka sarežģītības palielināšanās uz Saules.

Saskaņā ar prognozēm ģeomagnētiskās vētras uz Zemes gaidāmas līdz 16. decembrim.

Zinātnieki pieļauj, ka Saule savu aktivitātes maksimumu sasniegs 2024. gadā – gadu agrāk, nekā uzskatīts iepriekš.

“Saules maksimums” pašreizējā 11 gadu ciklā būs vērojams no 2024. gada janvāra līdz oktobrim.

Saules 11 gadu cikla aktivitāte ir saistīta ar Saules plankumu skaitu, kas savukārt ir saistīts ar kosmosa laikapstākļu intensitāti, tostarp Saules uzliesmojumu aktivitāti šajā zvaigznē. Paredzams, ka maksimuma laikā uz Saules vienlaicīgi būs no 137 līdz 173 saules plankumiem.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Jāpaspēj līdz Jaunajam gadam. Finanses, veselība, ģimene

Cilvēki šokā: nofilmēts, kā no braucoša auto šauj briežus

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu