Foto - Pixabay
Reklāma

Pareiza vielmaiņa ir veselības un slaidas figūras atslēga. Tomēr daudzi no mums neapzināti neļauj savam ķermenim strādāt ar pilnu jaudu. Aplūkosim vairākus izplatītus ieradumus, kas palēnina vielmaiņu un var traucēt jums cīnīties par perfektu figūru.

Kādi ieradumi palēnina vielmaiņu un neļauj jums zaudēt svaru

1. Nepietiekama kaloriju uzņemšana

Reklāma

Daudzi cilvēki, cenšoties zaudēt svaru, sāk krasi ierobežot ēdienu, domājot, ka tas palīdzēs ātrāk zaudēt svaru. Tomēr pārmērīgam kaloriju deficītam var būt pretējs efekts.

Organisms sāk taupīt enerģiju, palēninot vielmaiņu, lai izdzīvotu ar minimālo kaloriju daudzumu. Rezultātā, neraugoties uz stingru diētas režīmu, jūs pārstājat zaudēt svaru.

Efektīvs veids, kā cīnīties ar lieko svaru, ir radīt mērenu kaloriju deficītu, kas ļaus pakāpeniski zaudēt svaru, vienlaikus saglabājot augstu vielmaiņas ātrumu.
2. Miega trūkums

Mūsdienu dzīvesveids bieži liek mums upurēt miegu par labu darbam, mācībām vai izklaidei. Tomēr miega trūkums var izraisīt nopietnus vielmaiņas traucējumus.

Miega laikā organisms atjaunojas un gatavojas jaunai dienai. Nepietiekams miegs izjauc par izsalkumu un sāta sajūtu atbildīgo hormonu līdzsvaru, kas var novest pie pārēšanās un līdz ar to svara pieauguma.

Turklāt miega trūkums palielina stresa līmeni, kas arī veicina lēnāku vielmaiņu.3. Saldo dzērienu lietošana

Saldinātie dzērieni, piemēram, limonādes, sulas un sporta kokteiļi, satur daudz cukura, kas ātri paaugstina glikozes līmeni asinīs. Organisms reaģē, izdalot insulīnu – hormonu, kas palīdz šūnām absorbēt glikozi.

Pastāvīgs cukura patēriņš var izraisīt insulīna rezistenci, kas palielina diabēta un aptaukošanās risku. Turklāt cukura pārpalikums organismā pārvēršas taukos, kas arī neveicina normāla svara uzturēšanu.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Svaigi zaļumi vienmēr pie rokas! Kā mājās ātri izaudzēt lociņus?

Kā nesaindēties paša virtuvē? Deviņi ieteikumi drošai ēdienu gatavošanai mājās

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu