Publicitātes foto
Reklāma

Vakartērpu uzplaukuma ēra sākās aptuveni  15. gadsimta sākumā Eiropas karaļgalmos. Tur valdīja likums – jo izsmalcinātāks apģērbs, jo augstāks rangs sabiedrībā. Viskošākais apģērbs bija paredzēts karaliskajām personām, augstāka ranga muižkungiem un to sievām.

Taču viss mainījās līdz ar tirdzniecības tīkla paplašināšanas un vērpšanas, aušanas tehnikas attīstīšanos. Bagātīgi tekstilizstrādājumi, piemēram, zīds, kļuva arvien plašāk pieejams, un pamazām mainījās priekšstati un nerakstītie likumi. Visi, kas varēja atļauties izsmalcinātus audumus, ar apģērbu sāka izrādīt savu bagātību.

Kad dzirdam vārdu “vakarkleita”, tad vizualizējam visdažādākos tās variantus. Kādi ir populārākie vakarkleitu stili? Tie ir A-formas stila, princeses stila un nāras formas vakarkleitas, ko arī bieži apspēlē kāzu kleitu ražotāji.

A-formas stila kleitas, ko raksturo taisnāka svārku līnija nekā princeses stila vakarkleitai. Šāda stila vakarkleitas ir universālākas un piemērotas arī saviesīgiem pasākumiem. Balles, jubilejas, izlaidums u.c. Šāda stila vakarkleitas akcentē vienkāršību, bet tajā pašā laikā eleganci un šarmu.

Reklāma

Princeses stils, kas nepārprotami ir skaidri vizualizējams. Princeses stila kleitas ir atpazīstamas pēc biezo, kuplo svārku daļas, kas izceļ sievišķīgo siluetu. Parasti šādas kleitas ir garas, nereti līdz pat zemei, kleitas augšdaļa var būt veidota korsetes stilā, pleci brīvi; kleitas audums var būt izšūts ar smalkiem un elegantiem kristāliem, smalkām mežģīnītēm vai neuzkrītošiem izšuvumiem. Parasti tās izvēlas kā svētku kleitas uz ļoti svinīgiem un specifiskiem notikumiem – greznām ballēm, smalkām uzņemšanām, kuros ir ietverts pasakainuma elements.

Nāras formas kleitas ir ļoti sievišķīgas un akcentē ķermeņa līnijas. Tām ir īpaši augsta un izteikta jostas līnija, kas atrodas tieši zem krūtīm, un tad svārku daļa lēnām un plūstoši no gurnu līnijas pāriet uz paplatinātu apakšdaļu. Tādēļ to dēvē par “nāras” formu, jo vairāk koncentrēta uz augšējo daļu un atstāj brīvāku svārku daļu. Nāras formas kleitas ir universālas vakarkleitas, jo tās dāmas izskatam var piešķirt romantiku, vieglumu un gaisīgumu.

Šādas kleitas bieži vien izceļ dekoltē zonu, jo tās jostas līnija ir tieši zem krūtīm. Tas ļauj izcelt krūšu daļu un veidot sievišķīgu siluetu. Svārku daļa ir gaisīga un brīva, kas rada maigumu un eleganci. Šīs kleitas ir piemērotas dažādiem notikumiem – no romantiskām vakariņām un mākslas izstādēm līdz pat svinīgām ballēm vai kāzām. Nāras formas vakarkleitas ir gan vienkāršas un minimālistiskas, gan arī ar izšuvumiem un dažādu apģērba dekoru aplikācijām. Atkarībā no materiāla un dizaina, tās var piešķirt gan ikdienas, gan svinīgu noskaņu. Noteikti pievilcīgs kleitas stils, kas tēlam piešķir eleganci. Lasi vairāk, kā kombinēt krāsas.

Pašpārliecinātība un skaistums – uzmanības centrā

Kad uzvilkta vakarkleita, tad ikvienā dāmā pamostas skaistuma un pašpārliecinātības sajūta. Ja ikdienā ikdienas ritms neparedz piedalīties svinīgākos notikumos un ja vispār nav ierasts tērpties grezni un svinīgi, vakarkleitas uzvilkšana būs jo īpaši nozīmīgi. Vai tā būtu Ziemassvētku balle, operas apmeklējums, izlaidums, kāzas vai vienkārši dzīves svinēšana – vakarkleita sniegs ne tikai vizuālo šarmu, bet arī emocionālo eleganci.

Interneta veikalā 220.lv var iegādāties vakarkleitas dažādām dzīves svinēšanām. Dažāda stila un garuma vakarkleitas  ar ziedu rakstiem, mežģīnēm, vienkrāsainas un elegantas, košas, izteiksmīgas no tādām preču zīmēm kā Figl, Numoco, Top Secret u.c.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu