Foto - Pixabay
Reklāma

Empāti ir cilvēki, kuri labi saprot citu izjūtas un vienmēr vēlas steigties palīgā tam, kurš nokļuvis nelaimē. Viņi vienmēr uzņemas atbildību par savu rīcību un atvainojas, kad gadījies kādam nodarīt sāpes. Viņi uzskata, ka visi cilvēki ir labi, cienījami un godīgi!

Tas ir labi, vai ne? Diemžēl – ne vienmēr.

Empātiem problēmas rodas, kad viņi satiekas ar cilvēkiem, kuriem ir tiem pilnīgi sveši mērķi, motīvi un uzvedības modeļi.

Šo cilvēku izturēšanos var noteikt nepieciešamība iegūt naudu, varu vai uzmanību. Viņi savas vajadzības izvirza augstāk nekā citu cilvēku vajadzības. Viņi neatvainojas, jo nedomā, ka izdarījuši ko tādu, par ko vajadzētu atvainoties. Pie šīs cilvēku grupas pieder psihopāti, sociopāti un narcisi.

Reklāma

Ja tavs empātiskais “es” nonāk ciešā saskarē ar šādu cilvēku kā potenciālu partneri, draugu, kolēģi, priekšnieku vai pat ģimenes locekli, tu vari būt gatava, ka ar tevi mēģinās manipulēt vai vienkārši slikti izturēsies.
Rūgtā patiesība
Empāti piesaista tādus cilvēkus, jo viņi uzņemas atbildību ne tikai par sevi, bet arī par citiem cilvēkiem un attiecībām, kuras viņiem ir.

Ja empāts uzskatīs, ka apkārtējie ir satraukti, dusmīgi vai apvainojušies par to, ko viņi izdarījuši vai nav izdarījuši, empāti noteikti uzņemsies par to atbildību.

Empāti efektīvi atbrīvo citus no atbildības par visu, ko tie dara, vainojot visās problēmās sevi. Bet toksiski cilvēki ar prieku ļauj viņiem to darīt.

Empāti, lūk, mācībstundas, kas jums jāapgūst!
1. Mēs neesam atbildīgi par to, kā jūtas visi apkārtējie.

2. Mēs ne vienmēr esam vainīgi.

3. Mēs neesam vienīgie, kas ir atbildīgi par attiecību pastāvēšanu.

4. Mēs nekad nesapratīsim, kāpēc citi slikti pret mums izturas, kamēr nesapratīsim, ka viņi ir citādi nekā mēs. Viņi nejūt atbildību par savu rīcību, un viņi nav maināmi!

Tiklīdz atteiksimies no ieņemamā amata “Visuma menedžeris” un atdosim atbildību atpakaļ tiem, kuriem to
atņēmām, vairs nepiesaistīsim toksiskus cilvēkus!

Avots: Esotericblog

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Mēness aug: desmit lieliskas šīs fāzes īpašības, kas jāizmanto savā labā

Septiņas pazīmes, ka tu esi indigo pieaugušais. Izlasi un uzzini!

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu