Reklāma

UEFA Čempionu līgā šonedēļ tiks aizvadīta pirmā kvalifikācijas kārta, un cīņā iesaistīsies arī Latvijas komanda “Riga”, pašreizējo Latvijas čempioni, kura Eiropas prestižākajā klubu turnīrā debitēs ar cīņu pret īru “Dundalk” un klusām cerībām par pavisam augstiem panākumiem. Pagaidām gan “Riga” Eiropas mērogā ir nezināms lielums, attiecīgi arī sporta totalizatora “Betsafe” izliktie koeficienti par tās uzvaru ir visai augsti.

“Riga” savā Eirokausu debijas sezonā spēja parādīt zobus spēcīgajai Sofijas CSKA un zaudējums Eiropas līgā tika ciests tikai pendelēs, neskatoties uz vārtsarga Roberta Ozola varoņdarbiem. CSKA aizbrauca atpakaļ uz Bulgāriju ar veseliem nerviem, bet “Riga” dominēja sezonas atlikušajā daļā Latvijā, kļūstot par čempioni.

Arī pēc šīs sezonas pirmās puses “Riga” ir Latvijas čempionāta līdere, bet šeit noteikti vērts uzsvērt, ka Virslīga Eiropas futbolā nebūt nekotējas nekur augstu, un Latvijas izlases pēdējo gadu neveiksmes situāciju vietējā futbola reputācijas ziņā nebūt neuzlabo. Attiecīgi arī “Riga” netiek sagaidīta kā komanda, kas gatava lielām uzvarām Eiropas mērogā.Reklāma

“Betsafe” bukmeikeri par pirmās spēles favorīti visai izteikti uzskata Īrijas “Dundalk” vienību, kurai arī savs vietējais čempionāts risinās pilnā sparā, un kurā tā ieņem stabilu pirmo vietu, par astoņiem punktiem apsteidzot tuvāko sekotāju. “Dundalk” nav zaudējusi jau 16 spēlēs pēc kārtas, un bukmeikeri uz tās uzvaru piedāvā koeficientu 1.76.

“Riga” bosi klusībā sapņo, ka “Skonto” stadionā varēs uzņemt Čempionu līgas grupu turnīra spēles.

Šobrīd, protams, līdz tam tik tālu kā līdz Mēnesim, taču raķetei degviela pamazām tiek vākta. “Riga” neskopojas ar līdzekļiem un aicina citu leģionāru pēc cita, un jāatceras, ka Čempionu līgā, atšķirībā no Virslīgas, nekāda leģionāra limita nav. Attiecīgi pret “Dundalk” varētu redzēt jau nedaudz citādu “Riga” sastāvu.

“Riga” ir atlasīts “uz papīra” ļoti spēcīgs sastāvs, kurš teorētiski ir pat spēcīgāks nekā Īrijas čempionei. Koeficients uz “Riga” uzvaru viesos ir 4.50, bet iespēja, ka tiks gūti vismaz vieni vārti, saņēmusi koeficientu 1.65. Dažus futbola līdzjutējus gan varētu nobaidīt “Riga” pēdējo maču rezultāti, zaudējot “Jelgavai” un spēlējot 0:0 pret “Valmieru”, diviem nebūt ne Virslīgas grandiem. Taču “Riga” šīs spēles var pievienot nepatīkamo izņēmumu sarakstam (Pertijas Valmieru šosezon tā arī vēl ne reizi nav izdevies apspēlēt) un tēmēt vismaz uz dubultiespēju, kurai ir koeficients 1.92.Īrijas komanda “Dundalk” ir trīspadsmitkārtēja valsts čempione, kuras vēsture ir nesalīdzināmi plašāka nekā Rīgas komandai. “Dundalk” Eiropas kausā debitēja jau tālajā 1963. gadā un pēc tam regulāri spēlēja dažādos UEFA turnīros.

Tās lielākais panākums turklāt sasniegts salīdzinoši nesen – 2016./17. gada sezonā īri prata pārvarēt divas atlases kārtas Čempionu līgā un tika pie tiesībām spēlēt Eiropas līgas grupu turnīrā. Tajā “Dundalk” palika pēdējā vietā grupā, taču par izgāšanos grūti runāt – cīnoties ar “Zenit”, AZ un “Maccabi”, nevienā spēlē “Dundalk” nezaudēja ar vairāk nekā vienu vārtu starpību.

Tikmēr pagājušajā sezonā “Dundalk” pirmajā kārtā tikās ar citu Baltijas komandu, proti, Igaunijas komandu “Levadia”, ar ko spēkojās Eiropas līgā. Igauņi tika pieveikti ar 2:1 un 1:0, bet pēc tam neizdevās pārspēt Kipras “Larnaca”.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu