Reklāma

Gandrīz katrs piektais Latvijas iedzīvotājs lieto torrentus (nelegālās datu straumēšanas vietnes), atklāts starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius Latvia veiktajā aptaujā un pētījumā “Latvijas populārāko torrentu lejupielādes vietņu audits un auditorijas izpēte”.

Auditā secināts, ka šī gada aprīlī desmit iecienītākās filmu, seriālu, mūzikas, datorprogrammu, foto, e-grāmatu un cita satura nelegālās vietnes apmeklējuši gandrīz 116 000 Latvijas interneta lietotāju, kopā veicot gandrīz 12 miljonus lapu skatījumu, kas ir par 86% vairāk nekā februārī, kad tika veikti 6 332 000 skatījumu. Viens apmeklētājs vidēji torrentu vietnē aprīlī pavadīja vairāk nekā vienu stundu, kamēr februārī viens lietotājs torrentos pavadīja pusstundu. Martā torrentus apmeklējuši 139 687 apmeklētāju, kas ir par 22% vairāk nekā februārī, kad nelegālās vietnes apmeklēja 114 382 Latvijas interneta lietotāji.

Vairāk nekā piektā daļa jeb 21,6% interneta lietotāji atzinuši, ka izmantojuši torrentu lejupielādes vietnes pēdējā pusgada laikā. Vairāk nekā puse no tiem, kuri atzinuši, ka izmanto šīs vietnes, to dara biežāk nekā reizi vai dažas reizes mēnesī.

Reklāma

“Torrentu lietotāji ir gan augstākā līmeņa vadītāji, gan mājsaimnieces, gan laukstrādnieki, gan studenti, gan pensionāri,” norādīja Kotzeva.

Viņa atzīmēja, ka ne tikai Rīgā ir problēma ar torrentu lietošanu. “Lielas problēmas ir Ventspilī, Rēzeknē, Daugavpilī,” atzīmēja Kotzeva.

Filmas lieto 67%, 43% – seriālus, 32% – datorspēles, 27,8% mūziku, 15% – e-grāmatas.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu